Мей впевнена у збереженні прогресу в 2018 році при узгодженні умов Brexit

Прем’єр-міністр Великобританії Тереза Мей висловила впевненість у збереженні позитивної динаміки в питанні узгодження з Євросоюзом умов Brexit.

Про це вона заявила в неділю в своєму новорічному зверненні, текст якого поширила її прес-служба.

Мей підвела підсумок року досягненням угоди з Брюсселем про завершення першого етапу переговорів щодо Brexit. “У наступному році ми перейдемо до найважливіших питань торгівлі та безпеки, я впевнена в тому, що ми зможемо зберегти прогрес в 2018 році”, – сказала вона.

“Добитися успіху при здійсненні Brexit дуже важливо, але це не буде межею наших амбіцій”, – підкреслила британський прем’єр, додавши, що метою уряду Сполученого Королівства є також створення нових робочих місць та можливостей для молоді.

“Я вірю, що 2018 рік може стати роком підвищення довіри і гордості за нашу країну. Роком, в якому ми продовжимо добиватися прогресу на шляху до успішної операції по Brexit”, – зазначила Мей.

Лідери країн ЄС на саміті в Брюсселі затвердили 15 грудня перехід до другої фази переговорів щодо виходу Великобританії з спільноти, в ході якої сторони повинні узгодити питання спільного співробітництва у сферах безпеки та торгівлі. Новий етап переговорів повинен початися в січні 2018 року, проте, за повідомленнями британських ЗМІ, може бути відкладено до березня. Великобританія повинна вийти з ЄС 29 березня 2019 року. Референдум з питання виходу Великобританії в ЄС відбувся 23 червня 2016 року, перемогу на ньому з результатом 51,9% здобули противники євроінтеграції.