Ізраїльські силовики заарештували 26 палестинців на Західному березі

Ізраїльська служба безпеки в ході рейдів у різних районах Західного берега річки Йордан заарештувала в понеділок 26 палестинців, розшукуваних за підозрою в терористичній діяльності та участі у насильницьких акціях протесту.

Про це повідомила прес-служба Армії оборони Ізраїлю, пишуть місцеві ЗМІ.

“Військовослужбовці прикордонної поліції та армії в ході спільної операції служби загальної безпеки Ізраїлю (ШАБАК, контррозвідка – ред.) заарештували в понеділок 26 розшукуваних палестинців, підозрюваних в терористичній діяльності та участі в масових насильницьких акціях протесту та заворушення”, – йдеться в документі. Масові акції протестів на Західному березі річки Йордан почалися після того, як 6 грудня президент США Дональд Трамп заявив, що настав час офіційно визнати Єрусалим столицею єврейської держави. У той же день він доручив Держдепартаменту почати підготовку до перенесення американського посольства в це місто з Тель – Авіва.

Статус Єрусалима – одна з ключових проблем палестино – ізраїльського конфлікту. Ізраїльтяни зайняли східну частину міста в ході війни 1967 року і наполягають, що Єрусалим є “єдиною і неподільною” столицею Ізраїлю. У свою чергу палестинці хочуть зробити східну частину міста столицею своєї держави.