У Пентагоні заявили, що ІДІЛ намагається створити терористичні мережі в Сирії та Іраку

Терористичне угрупування “Ісламська держава”, яке зазнало поразки в Іраку і Сирії, робить зусилля створити в регіоні свої осередки.

Це зазначила в понеділок прес-служба штабу операції Inherent Resolve (“Непохитна рішучість”).

“Незважаючи на досягнуті успіхи, належить виконати ще багато роботи, щоб перемога над ІДІЛ була остаточною, – наголошується в поширеній заяві. – Терористичне угрупування все ще намагається створити в регіоні свої мережі, щоб і далі представляти загрозу як для регіону, так і всьому світу”.

“Протягом 2017 року понад 61,5 тис. кв км в Іраку і Сирії було звільнено з-під контролю ІДІЛ, – наводяться в заяві слова командувача операцією Inherent Resolve генерал-лейтенанта Пола Фанка. – Це понад 98% території, захопленої терористами. У 2017 році було звільнено понад 4,5 млн іракців і сирійців. А в цілому за три роки, протягом яких проводилася операція, – 7,7 млн осіб”.

“Ми продовжимо наші зусилля, націлені на те, щоб ІДІЛ не змогла відродитися, – підкреслив Фанк. – Поки що умови для повернення ІДІЛ в регіон зберігаються, і тільки спільні дії коаліції і міжнародного співтовариства дозволять не допустити цього”.

За словами генерал-лейтенанта, коаліція буде і надалі надавати сприяння у підготовці іракських військовослужбовців і бійців Сил демократичної Сирії”, куди входять курдські і арабські загони. “На даний момент навчені понад 126,5 тис. іракців і 12,5 тис. сирійців”, – йдеться в заяві.

Як зазначив на своєму сайті Пентагон, загальні витрати США на здійснення операції “Непохитна рішучість”, яка почалася 8 серпня 2014 року, склали на кінець червня минулого року $14,3 млрд.