Президент Молдови звинуватив Конституційний суд в порушенні законодавства

Президент Молдови Ігор Додон заявив, що Конституційний суд країни (КС) “знову грубо порушив законодавство країни”.

“Конституційний суд став заручником власних необдуманих рішень, а також створених ним же прецедентів. Ні для кого не секрет, що члени КС погодилися “грати” так, як їм буде диктувати правлячий режим демократів (Демократичної партії – ред.)”, – написав він у вівторок на своїй сторінці в фейсбуці, коментуючи рішення про його тимчасове відсторонення від виконання обов’язків.

“В даний час КС змушений продовжувати приймати суперечливі рішення – на межі законності і за межами здорового глузду”, – зазначив глава держави.

Він назвав “очікуваним” повторення політичного трюку від 17 жовтня цього року, коли президент країни був відсторонений від влади для призначення міністром оборони Євгена Стурзи.

“Знову грубо порушена законна процедура. По ідеї, в КС повинен був звернутися уряд через відповідну урядову постанову або парламент – через відповідне рішення парламенту. Насправді було всього лише звернення кількох депутатів. Таким чином, влада вибрала найпростіший і небезпечний шлях, який можна назвати принизливим навіть для самих висунутих міністрів. Ці міністри входять в уряд через чорний хід, не володіючи необхідною легітимністю і довірою “, – підкреслив Додон.

За його словами, своїм сьогоднішнім рішенням КС “остаточно перейшов в сіру зону демократії та правової держави”. “Суд зайвий раз підтвердив свій імідж слухняного політичного інструменту, а не конституційного органу. Це ганебне і зухвале співчуття падіння для держави, яка претендує на роль демократичного”, – заявив Додон, підкресливши, що прийняв рішення не відступати.

“Це краще, ніж потім роками пояснювати, чому був призначений на посаду той чи інший склад міністрів, які себе скомпрометували. Позитивна сторона всієї ситуації полягає в тому, що влада знову скомпрометувала себе в очах громадян, – сказав він. – А це серйозно знизить її позиції в поточному році, коли в країні очікуються чергові вибори “.

Як повідомляло ІА “Центр новин”, Конституційний суд Молдови тимчасово відсторонив президента від виконання обов’язків, щоб деблокувати процес оновлення складу уряду. КС дозволив спікеру парламенту або прем’єру призначити нових членів уряду.