В Україні почали діяти вимоги ЄС до якості шоколаду

З 1 січня в Україні почали діяти нові вимоги до виробів із какао і шоколаду, які повинні забезпечити дотримання європейських стандартів у сфері безпеки та якості продуктів харчування.

Про це повідомляє Представництво ЄС в Україні на своїй сторінці в Facebook.

Згідно з європейськими вимогами, шоколадом може називатися тільки той продукт, який містить не менше 35% загальної кількості какао-продуктів. У молочному шоколаді повинно бути більше 25% какао-продуктів і не менше 14% молочних продуктів. Білий шоколад повинен містити не менше 20% какао-масла і більше 14% молочних продуктів.

“На відміну від вимог національного стандарту України (ДСТУ), який є добровільним, європейські вимоги є обов’язковими для виконання”, – підкреслюють у представництві. У разі невідповідності продукту європейським вимогам, він не зможе називатися “шоколадом” або “шоколадним”, а буде називатися “солодкий батончик” або “глазурована цукерка”.

Україна досить активно експортує шоколад і вироби з нього в країни ЄС. Тільки за січень-жовтень 2017 року збільшився експорт на 35%, в порівнянні з 2016 роком, і склав $25,3 млн.