ООН: в Ємені від дифтерії померло 46 осіб

Сорок шість осіб померли за останні місяці від дифтерії в Ємені.

Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) глибоко стривожена таким високим рівнем смертності, заявив 5 січня на брифінгу в Женеві її офіційний представник Тарік Язаревич.

“Дифтерія поширюється в Ємені: менш ніж за чотири місяці діагностовано 471 випадки цієї хвороби і 46 випадків зі смертельним результатом, – зазначив він. – Це тривожно високий рівень смертності, що становить майже 10%”.

За словами офіційного представника, більшість випадків захворювання і смерті зафіксовано в провінціях Ібб і Ель-Ходейда. При цьому особливе занепокоєння викликає ситуація в провінції Ібб, де 231 чоловік захворіли і 13 померли. “Дифтерія поширюється, вже охоплено 18 провінцій”, – сказав Язаревич. ВООЗ розмістила в Ємені групу експертів для оцінки ситуації і взаємодію з органами охорони здоров’я Ємену в боротьбі з цією хворобою.

Дифтерія – інфекційна хвороба, що викликається бактерією Corynebacterium diphtheriae. Найчастіше симптоми наростають поступово, починаючи від болю в горлі і підвищення температури тіла. Дифтерія передається між людьми при безпосередньому контакті або повітряно-крапельним шляхом. У ВООЗ підкреслюють, що діти в усьому світі повинні проходити імунізацію від дифтерії, а недавні спалахи цієї хвороби в декількох країнах стали наслідком недостатнього охоплення вакцинацією.