Сьогодні православні і греко-католики святкують Різдво Христове

Усі українські Православні Церкви, Українська Греко-Католицька Церква, більшість українських євангельських християн, а також Єрусалимська, Московітська, Сербська, Грузинська Православні Церкви зустрічають Різдво Христове в ніч з 6 січня на 7 січня.

Достовірна дата народження Христа невідома. Святе Письмо не вказує ні дня, ні року, коли саме народився Христос. Літочислення, покладене в основу нашої ери, було зроблено в 525 році римським монахом, папським архіваріусом Діонісієм Малим, який керувався даними Хронографічного збірника за 354 рік. В ході більш пізніх досліджень було виявлено, що Христос народився на 5 чи 6 років раніше.

Рішення про святкування Різдва Христового 25 грудня було прийнято на Ефеському церковному соборі в 431 році. Далі це свято запровадили у Константинополі.

На Різдво українці вітають один одного словами: “Христос народився!”, відповідаючи: “Славімо Його!”

Невід’ємним атрибутом святкування Різдва в Україні є колядки, в яких прославляється новонароджений Христос. Колядники йдуть від будинку до будинку, сповіщаючи новину – народження Божого Агнця. У всіх храмах відбуваються святкові Різдвяні Літургії.

ІА “Центр новин” щиро вітає з Різдвом Христовим!
Бажаємо Вам і Вашим рідним міцного здоров’я, сімейного щастя, радості та Божої благодаті!

Миру, любові та добра!
Христос народився! Славімо Його!