Онищенко подав в суд на Al Jazeera через «гроші Януковича»

Нардеп-втікач Олександр Онищенко подав в суд на телеканал Al Jazeera на 20 мільйонів доларів через їхнє розслідування.

У ньому йшлося про купівлю Онищенком та бізнесменом Павлом Фуксом у Сергія Курченка компанії, яка володіє 160 мільйонами доларів заморожених активів екс-президента Віктора Януковича.

Про це він написав на своїй сторінці у Facebook.

Він наголосив – до грошей Януковича не має жодної приналежності. Тому подав в суд на телеканал Al Jazeera на 20 мільйонів доларів через репутаційний збиток.

Онищенко зазначив, що варіант договору між ним і Фуксом зразка 2015 року ніким не підписаний.

«Al Jazeera опублікувала непідписаний варіант договору, в якому прописано припущення купити по дисконту за 30 млн. (Включаючи оцінку вартості літака). Однак в ЗМІ, які співпрацюють з НАБУ (не ображати журналістів, самі знають, про кого йдеться) цей момент не згаданий. Навмисна маніпуляція, щоб у читача склалося враження, що угода вже тоді відбулася. А це неправда», – пише Онищенко.

Раніше Al Jazeera оприлюднила розслідування, де йдеться що нардеп-втікач Олександр Онищенко та бізнесмен, засновник девелоперської компанії Mos City Group Павло Фукс придбали у Сергія Курченка компанію, яка володіє 160 мільйонами доларів заморожених активів екс-президента Віктора Януковича.

Онищенко одразу заявив, що не має жодного стосунку до «грошей Януковича».

В листопаді 2017 року в НАБУ заявили, що близько 156,8 мільйона доларів, які належали компанії Quickpace Limited, пов’язаної з нардепом Олександром Онищенком, були арештовані за рішенням суду в травні 2016 року на рахунках в ПАТ «Ощадбанк» в рамках розслідування так званої «газової справи».

Онищенко заявив, що не має відношення до арештованих коштів компанії Quickpace Limited, і вони були заарештовані Генпрокуратурою у справі про спецконфіскацію коштів екс-президента Віктора Януковича.

У той же час в Національному антикорупційному бюро, коментуючи заяву Онищенка, заявили, що бенефіціаром компанії Quickpace Limited був саме Олександр Онищенко.

Пізніше Онищенко сказав, що згоден розлучитися з заарештованими коштами компанії Quickpace Limited, якщо НАБУ доведе, що гроші належать йому.