Голова Представництва ЄС просить владу боротись з корупцією, щоб безвізовий режим продовжував діяти

Голова Представництва Європейського Союзу в Україні Хюг Мінгареллі в ефірі ”Українського радіо” розповів, що Україні необхідно дотримуватись певних умов, визначених у плані дій щодо візової лібералізації і зокрема в плані боротьби з корупцією, аби безвізовий режим з ЄС продовжував діяти.

Посол переконаний, що впровадження безвізового режиму для українців стало сильним поштовхом для українського суспільства в контексті втілення реформ.

Зокрема, за його словами, мова йде про зміцнення кордонів, упорядкування процесу прикордонного руху, реформування міграційної служби, і реалізації інших реформ, спрямованих на зближення України з ЄС.

”Ми знаємо, що з того часу, як у червні минулого року був впроваджений безвізовий режим для українців, кількість українців, які подорожували до країн ЄС, зросла на 15,5%, і це дуже важливий та красномовний факт”, – наголосив Мінгареллі.

Крім того, дипломат зазначив, що дуже важливо надати українцям можливість подорожувати до країн ЄС, аби вони могли більше знайомитися з Європою і бачили рівень життя в ЄС для того, щоби бачити чого треба прагнути в плані розвитку держави.

”Важливо покращувати міжнародний імідж України, імідж України в Європі. Коли українці більше подорожують до Європи, європейці їх бачать і більше дізнаються про Україну, і це також зближує Західну Європу і Україну”, – заявив Мінгареллі.

”Щодо впровадження безвізового режиму – важливо відмітити те, що цей режим був впроваджений не назавжди, і Україна для того, щоби цей режим діяв надалі, повинна дотримуватися певних критеріїв і виконувати певні зобов`язання, які вона взяла на себе в рамках плану з лібералізації візового режиму”, – сказав він.

”Ми наразі стурбовані певними подіями в плані боротьби з корупцією, але ми дуже серйозно налаштовані всіляко допомагати українській владі, впроваджувати реформи, дотримуватися цих критеріїв, виконувати ці зобов`язання для того, щоб діяв цей режим, для того, щоби поширювалися і зміцнювалися близькі контакти між українцями і європейцями”, – додав Мінгареллі.

Окремо, Голова Представництва зазначив, що Європейський Союз проводить оцінку можливості надання Україні нової макрофінансової допомоги.

«У листопаді під час Саміту Східного партнерства Президент Порошенко особисто звернувся до Президента Європейської комісії Жан-Клода Юнкера із запитанням, чи можливе надання Євросоюзом нової макрофінансової допомоги Україні. І пан Юнкер сказав своїм службам, щоб вони провели оцінку обсягу допомоги, якої потребує Україна з тим, щоб оцінити можливість надання такої нової макрофінансової допомоги», – зазначив він.

За його словами, Єврокомісія «зараз не може» виділити транш макрофінансової допомоги ЄС у 600 мільйонів євро через невиконання Україною 4 із 21 умови надання такої допомоги.

Як повідомлялося, наступного тижня керівник Групи підтримки України в Європейській комісії Петер Вагнер прибуде до Києва для обговорення напрямів подальшої співпраці з Україною.