Tesla почала встановлення сонячної черепиці в будинках клієнтів

Сонячна покрівля обійдеться покупцям недешево – приблизно в $220 за квадратний метр. Однак на неї дається довічна гарантія, а передбачуваний термін служби всього інноваційної даху – не менше 30 років, пише Electrek.

Після неодноразових відстрочок Tesla офіційно підтвердила, що почала масштабне виробництво сонячної покрівлі та її встановлення в будинках клієнтів, які внесли депозит у розмірі $1000 в минулому році. Щоб впоратися з обсягом поставок, компанія перенесла виробництво з каліфорнійського Фрімонта на велику фабрику в Буффало, штат Нью-Йорк. На ній уже працюють близько 500 робітників і планується, що незабаром фабрика буде виробляти сонячні елементи загальною потужністю 1 гігават.

Сонячний дах, який виробляє електрику без використання звичайних сонячних панелей, – один з ключових пунктів стратегії Tesla зі створення «екологічного способу життя». Він передбачає відмову від викопного палива і використання відновлюваних джерел енергії в повсякденному житті. Покрівлю, яка на вигляд не відрізняється від звичайної, але здатна забезпечувати весь будинок електроенергією, компанія вперше представила ще в жовтні 2016 року. Тоді Tesla обіцяла почати продажі до середини 2017 року. Але в листопаді Ілон Маск заявив, що сонячній черепиці необхідно пройти шестимісячний випробувальний період. Причому, він особисто стежив за її якістю: перші сонячні панелі були встановлені на будинках Маска і дюжини співробітників компанії Tesla.

Попередні замовлення на сонячні дахи компанія почала приймати ще в травні 2017, попросивши покупців внести депозит в $1000. Tesla не розкриває, скільки людей вже стоять в черзі на інноваційну покрівлю, але вона з’явиться на дахах їхніх будинків в найближчі кілька місяців. Це зовсім не дешеве задоволення – клієнтам доведеться віддати приблизно $21,85 за квадратний фут (близько $220 за квадратний метр). Однак, сонячний дах від Tesla обійдеться на 10-15% вигідніше, ніж звичайний дах з сонячними панелями. Більш того, Tesla дає довічну гарантію на свою сонячну черепицю, а термін служби всього покриття даху будинку – не менше 30 років.