Sony представила робота-собачку нового покоління з елементами штучного інтелекту

Японська корпорація Sony представила 11 січня у своїй токійській штаб-квартирі нового електронного робота-собаку aibo з елементами штучного інтелекту.

В ході церемонії, що транслюється в інтернеті, перші пристрої були передані їх покупцям, які в 2017 році змогли придбати новинку на попередніх торгах в інтернеті.

Sony до 2006 року випускала попереднє покоління таких роботів, які називалися так само, проте їх назва писалася великими літерами – AIBO. Нові пристрої розміром з величиною в цуценя мають більш реалістичні риси. Вони вміють гавкати і гратися, рухають вухами, дають лапку, реагують на погладжування по спині, голові і шиї.

Собачки aibo забезпечені двома камерами, які дозволяють їм розрізняти своїх господарів і сторонніх людей, а також самостійно знаходити шлях до зарядного пристрою. Собачки постійно підключені до інтернету і обмінюються інформацією з іншими пристроями такого типу, що дозволяє їм швидше набувати нові навички. Сама собачка продається за ціною трохи менше 214 тис. ієн (понад $1,9 тис.). Однак для її використання потрібно підключитися до 3-річного інтернет-плана, який обійдеться майже в $870 .

Слово aibo – це абревіатура, яка з’єднує поняття “штучний інтелект” з японським словом “дружок”.