Названі найбезпечніші автомобілі 2017 року

Європейська організація з проведення незалежних краш-тестів (Euro NCAP) назвала найбезпечніші автомобілі 2017 року.

Як зазначається на сайті організації, переможців обирали в шести різних категоріях, оскільки неможливо оцінювати з точки зору безпеки автомобілі різних класів.

При складанні рейтингу експерти враховували ступінь безпеки дорослих пасажирів та дітей, безпеку пішоходів і систему активної безпеки”, яка передбачає сукупність конструктивних і експлуатаційних властивостей автомобіля. Всього в 2017 році організація провела краш-тести 70 нових або рестайлінгових моделей.

В представницькому класі найбезпечнішим визнали Volkswagen Arteon. Ступінь захищеності дорослих пасажирів експерти оцінили в 96%, дітей — на 85%, пішоходів — також у 85%, “активну безпеку” — 82%.

В категорії “компактний кросовер” найкраще в краш-тестах проявив себе Volvo XC60. Експерти оцінили ступінь захищеності дорослих пасажирів у цієї моделі в 98%, дітей — 87%, пішоходів — 76%, а система активної безпеки” отримала 95%.

В категорії “міні-кросовер” найбезпечнішим був визнаний Volkswagen T-Roc, ступінь захищеності дорослих пасажирів якого оцінена в 96%, дітей — 87%, пішоходів — 79%, а “активна безпека” — 71%.

У В-класі (невеликі автомобілі) найбезпечнішим визнали Volkswagen Polo. Експерти високо оцінили рівень безпеки дорослих, дітей і пішоходів (96%, 85% і 76% відповідно), проте система активної безпеки” цієї моделі отримала лише 59%.

В категорії “компактвен” експерти назвали найбільш безпечним Opel Crossland X: ступінь захищеності дорослих пасажирів оцінена в 85%, дітей — 84%. Низькі оцінки отримали ступінь безпеки пішоходів і система активної безпеки” — 62 і 57% відповідно.

У категорії “малий сімейний автомобіль” найбезпечнішими були визнані відразу дві моделі від Subaru — Impreza і XV. Експерти оцінили ступінь захищеності дорослих пасажирів у Subaru Impreza в 94%, дітей — 89%, пішоходів — 82%, а система активної безпеки” отримала 68%.

Що стосується Subaru XV, то єдиною відмінністю від Impreza став показник ступеня захищеності пішоходів — 84%.