Вчені з’ясували, чому люди товстіють взимку

Підшкірний жировий шар здатний зменшуватися під впливом сонячного світла.

Відповідне дослідження опубліковане в журналі Scientific Reports.

В ході клінічних випробувань вчені проаналізували реакцію біоінженерних моделей жирових клітин при денному світлі. Експеримент проводився з метою пошуку нових методів лікування пацієнтів з діабетом першого типу, однак фахівці зробили несподіване відкриття.

З’ясувалося, що сонячні промені певної довжини проникають під шкіру і впливають на ліпідні краплі, змушуючи їх зменшуватися і виходити з жирових клітин.

“Іншими словами, наші клітини перестають зберігати велику кількість жиру”, — пояснив один з авторів дослідження, професор фармакології Пітер Лайт.

Як пояснюють дослідники, отримані дані говорять про те, що брак сонячного світла, характерний для північного клімату, змушує організм накопичувати ліпіди і призводить до щорічного “зимового” набору ваги.

Вчені підкреслюють, що їх відкриття покладе початок створенню нових спрощених процедур для втрати ваги. Тим не менше поки фахівці не рекомендують застосовувати цей метод самостійно, оскільки необхідна для схуднення інтенсивність і тривалість впливу сонячного світла ще не визначені.