США планують направити в Афганістан тисячу радників і нову військову техніку – ЗМІ

США планують перекинути в Афганістан додаткову військову техніку, в тому числі безпілотники, а також направити в цю країну приблизно тисячу військових радників.

Про це повідомила газета The Wall Sreet Journal.

За відомостями її джерел в адміністрації, мета Вашингтона полягає в тому, щоб “розширити військову присутність США в Афганістані до початку весни, коли традиційно мають місце бойові дії”. “Військові направлять в Афганістан більшу кількість безпілотників, як із зброєю, так і без них, для надання підтримки з повітря, розвідки і спостереження”, – йдеться у публікації. Крім того, мова йде про перекидання вертольотів, артилерійських установок і наземних транспортних засобів.

Військових радників, як очікується, відправлять до Афганістану вже на початку лютого. За оцінками газети, з урахуванням оголошеного в серпні рішення президента США Дональда Трампа додатково перекинути в Афганістан 4 тис. військовослужбовців, загальна чисельність американського контингенту в країні може перевищити 14 тис. осіб.

США воюють в Афганістані з жовтня 2001 року, що обійшлося, за оцінками Пентагону, вже в $680 млрд. В ході цієї кампанії загинули 2,35 тис. американських військовослужбовців, ще понад 20 тис. отримали поранення.