ООН: на надання допомоги сирійцям в 2018 році знадобиться $3,5 млрд

ООН буде домагатися від міжнародних донорів виділення $3,5 млрд на надання допомоги 13 млн жителям Сирії на 2018 рік.

Про це заявив в Дамаску заступник генерального секретаря всесвітньої організації з гуманітарних питань Марк Лоукок.

За його словами, найближчим часом буде затверджено план реагування на сирійську кризу. “Ми будемо просити у донорів $3,5 млрд на задоволення потреб більш ніж 13 млн людей у всіх куточках Сирії”, – сказав він, перераховуючи основні пріоритети на 2018 рік.

Як повідомив Лоукок, він також очікує досягнення угоди по евакуації сотень хворих із передмістя Дамаска Східної Гути. Два тижні тому звідти евакуювали 29 пацієнтів разом з членами їх сімей, нагадав заступник генсека. Крім того, він висловив надію на те, що ООН вдасться домовитися про щомісячне відправлення до чотирьох гуманітарних колон в обложені і важкодоступні райони Сирії. Це, зазначив Лоукок, дозволить регулярно надавати гуманітарну допомогу 2,5 млн осіб.

Підбиваючи підсумки минулого року, він заявив, що ООН разом з партнерами доставляла допомогу для 7,5 млн жителів Сирії кожен місяць. Вона включала продовольство, ліки та інші товари першої необхідності. Крім того, міжнародні організації проводили в країні освітні програми, відновлювали роботу медичних установ і проводили вакцинацію дітей.

Марк Лоукок розраховує, що його візит в Сирію призведе до позитивних зрушень в наданні допомоги населенню захоплених районів, а також у вирішенні питання про продовження евакуації постраждалих із передмістя Дамаска – Східної Гути.

“У мене були детальні і відкриті дискусії з урядом (Сирії) про кризу, про те, що потрібно ще зробити для зменшення страждання в гуманітарному плані. Я також зустрівся з місцевою владою, дипломатичними співтовариством і гуманітарними організаціями”, – зазначив Лоукок. Він висловив надію, що з урахуванням цих дискусій найближчим часом відбудуться “ряд позитивних змін”, які дозволять поліпшити надання допомоги сирійцям.

Лоукок повідомив, що домовився з урядом Сирії про продовження дискусій наступного тижня в Нью-Йорку. Можливо також проведення наступних зустрічей в плані підготовки нового візиту до Сирії у нинішньому році, наголосив він. Очікується, що за підсумками свого візиту Марк Лоукок виступить з доповіддю на засіданні Ради Безпеки ООН, яке заплановано на 30 січня. Лоукок прибув на цьому тижні зі своїм першим візитом до Сирії в якості заступника генерального секретаря. Він повідомив, що в ході зустрічей з офіційними особами САР домовився продовжити обговорення гуманітарних питань.