ЗМІ: Понад 50 олігархів потраплять під дію нових санкцій США

Під нові санкції США, над якими працюють різні відомства американського уряду, можуть потрапити понад 50 олігархів, наближених до вищого керівництва Російської Федерації.

Про це повідомляє російська газета ”Коммерсант”.

”Адміністрація США готується представити Конгресу так звану кремлівську доповідь – список високопоставлених російських чиновників і бізнесменів, наближених до вищого керівництва. Цього вимагає тогорічний закон ”Про протидію противникам США за допомогою санкцій”, – повідомляє видання.

Як зазначається, деталі доповіді поки що не розголошуються, але, за словами джерел ”Коммерсант” у Вашингтоні, ”його фігурантами можуть стати більш як 50 осіб, а з членами сімей – до 300”.

Водночас у Демократичній партії США побоюються, що Білий дім не стане застосовувати до росіян чутливих обмежувальних заходів.

”У зв`язку з цим конгресмени, які бажають підштовхнути президента Дональда Трампа до більш жорстких дій, опублікували 200-сторінкову доповідь про ”асиметричні атаки” Кремля на демократію і їх наслідки для США. Її основна ідея – створення нового глобального фронту проти Москви з підключенням європейських союзників”, – повідомляє видання.

Згідно з підписаним президентом США Дональдом Трампом 2 серпня 2017 року законом ”Про протидію противникам США за допомогою санкцій” (CAATSA), не пізніше як 29 січня 2018 року Міністерство фінансів має представити Конгресу докладний звіт про те, яких високопоставлених російських чиновників і бізнесменів можна вважати наближеними до влади (так звана кремлівська доповідь).

Нагадаємо, 21 грудня 2017 року, Європейський Союз продовжив санкції проти Російської Федерації (РФ) до 31 липня 2018-го.

2 серпня 2017 року президент США Дональд Трамп підписав закон про посилення санкцій щодо Росії, Ірану і Північної Кореї, раніше схвалений Палатою представників і Сенатом Конгресу США