Японія звинуватила Китай у загостренні ситуації навколо островів Сенкаку

Японія вважає, що поява кораблів ВМС КНР, в тому числі підводного човна, біля островів Сенкаку (Дяоюйдао) веде до загострення ситуації в Східно-Китайському морі.

Як повідомив у п’ятницю японський МЗС, у зв’язку з цим китайському послу в Токіо другий день поспіль був заявлений протест.

“Ми підтвердили, що знаходився в зоні Сенкаку підводний човен був китайським. У зв’язку з цим послу Китаю в Японії 12 січня був виражений строгий протест, також ми вимагаємо вжити заходів для запобігання повторення ситуації”, – йдеться в повідомленні. На думку зовнішньополітичного відомства Японії, “це є односторонньою спробою Китаю змінити поточний стан справ і загострює ситуацію” навколо спірних островів.

Морські Сили самооборони Японії також опублікували фотографію підводного човна з піднятим прапором Китаю, яка, як стверджується, спливла на поверхню в Східно-Китайському морі в п’ятницю. За даними японського Міноборони, присутність китайської субмарини у водах біля островів Міяко (префектура Окінава) було зафіксовано ввечері 10 січня. Підводний човен прийшов з північно-західного напрямку і вранці в четвер увійшов в зону між Сенкаку і островом Тайсьо, в цьому ж районі в той момент знаходився фрегат ВМС КНР. Обидва корабля не заходили в територіальні води Японії.