У Чехії завершився перший тур президентських виборів

Виборчі дільниці в Чехії, на яких проходило голосування в першому турі виборів президента республіки, закрилися в 14.00 (15.00 за Києвом), повідомила прес-служба Чеського статуправління.

“За попередніми даними, в голосуванні взяло участь близько 60% виборців. Починається підрахунок голосів, остаточні підсумки повинні бути підведені в суботу до 24.00 (01.00 год. неділі)”, – йдеться в повідомленні.

Результат пошуку зображень за запитом "вибори президента чехія"

Виборці на виборах мали можливість віддати перевагу одному з дев’яти кандидатів.

Найбільші шанси на перемогу в першому турі, згідно січневого опитування громадської думки, мають діючий президент країни Мілош Земан, який отримав підтримку 45,5% респондентів, і екс-голова Академії наук Їржі Драгош, за кандидатуру якого висловилися 27,2% опитаних. Решта претендентів набрали від 1% до 10% голосів.

Якщо жодному з кандидатів не вдасться за підсумками першого туру набрати більше 50% голосів, то через два тижні відбудеться другий тур.

Украинская активистка движения Femen атаковала президента Чехии Милоша Земана на избирательном участке в Праге

Вибори були затьмарені інцидентом на виборчій дільниці в районі Прага-10, де в п’ятницю під час голосування Земана на нього з непристойними вигуками напала українська активістка руху Femen. Охорона президента зуміла швидко приборкати жінку, після чого Земан з дружиною завершили процедуру голосування. Інших серйозних подій під час виборів не зафіксовано.

Перші прямі вибори президента Чеської республіки відбулися в січні 2013 року. Тоді в першому турі найбільше голосів отримав Земан – 24,2%. У другому турі він переміг екс-главу МЗС Карла Шварценберга, набравши 54,8% голосів, і 8 березня 2013 року вступив на посаду президента країни.