Генсек ООН підтримав процес мирного врегулювання в Колумбії

Процес мирного врегулювання в Колумбії має велике символічне значення на тлі зростання кількості збройних конфліктів у всьому світі.

Про це в суботу в ході прес-конференції в адміністрації президента Колумбії заявив генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш.

“Коли ми дивимося на події на Близькому Сході, в Африці та інших частинах світу, то бачимо, що зростає кількість нових конфліктів, а старі не вирішуються. Тому те, що відбувається в Колумбії, має велике символічне значення. Я думаю, що всі громадяни країн мають підтримати процес зміцнення миру в цій країні. Ми знаємо, що це досить складний процес”, – заявив генсек.

Гутерріш зазначив, що він захоплюється зусиллями колумбійського народу і президента Колумбії Хуана Мануеля Сантоса за розв’язання збройного конфлікту в країні. “З іншого боку, в ході моїх минулих візитів у різні регіони країни я спостерігав велику різницю між розвиненою Колумбією, яку бачиш тут, у Боготі, і периферійною Колумбією, де держава не представлена”, – додав він. “Необхідно визнати, що цей процес між урядом Колумбії та повстанським угрупуванням “Революційні збройні сили Колумбії” (РЗСК)] спрямований не тільки на створення умов для світу, але і на забезпечення гарантій присутності державної влади на всій території країни”, – підкреслив глава ООН.

24 листопада 2016 року Сантос і глава РЗСК Родріго Лондоньо Ечеверрі підписали в Боготі нову угоду про припинення конфлікту.