Проти України до ЄСПЛ подані чотири справи через катастрофу MH17

За даними Європейського суду з прав людини, більше половини скарг проти України пов’язані з подіями в Криму та на Донбасі, чотири з них стосуються катастрофи пасажирського літака рейсу MH17 на Донбасі влітку 2014 року, які проти України подали родичі загиблих.

Про це повідомив заступник міністра юстиції України – Уповноважений у справах ЄСПЛ Іван Ліщина, передає прес-служба Мін’юсту.

“У ЄСПЛ перебуває загалом 4226 справи, які стосуються подій у Криму та на Донбасі. З них лише 257 подано проти РФ. 908 – одночасно проти України та РФ, а проти України – майже 3000”, – зазначив Ліщина.

За його словами, “55 справ проти України та Росії пов’язані з подіями на Донбасі у 2014-2015 роках: “Переважно це скарги українських добровольців, які потрапили в полон під час Іловайської трагедії”.

“Важливими є справи проти України, що подали родичі осіб, які загинули під час падіння літака рейсу МН17 у липні 2014 року. Наразі їх чотири. Заявники проживають у Німеччині. З ними працює німецький адвокат, у якого є зв’язки з російськими компаніями. Заява була сформулювала таким чином, що провина України нібито полягає в тому, що вона дозволила цивільним літакам пролітати над своєю територією. На сьогодні рішення щодо цих справ відсутні”, – повідомив Ліщина.

Також повідомляється, що в ЄСПЛ перебуває п’ять міждержавних справ “Україна-Росія”, пов’язаних з агресію РФ.

За словами Ліщини, головне завдання – встановити факти порушення прав наших громадян та встановити відповідальність РФ за те, що відбувається в ОРДЛО і Криму. Якщо суд це визнає, то це буде, фактично, визнання окупації з боку РФ.

“Це вже буде рішення міжнародного суду. Це не буде український закон, який розповсюджується тільки на територію України. Це буде встановлений міжнародним судом факт, який не потрібно буде вже доводити”, – додав Ліщина.