Російських олігархів в Британії попросять пояснити походження багатства

Влада Великобританії має намір почати серйозну боротьбу з незаконними накопиченнями російських олігархів, які проживають на британських островах, і корупцією.

У кабінеті міністрів вважають, що спосіб життя багатих вихідців з Росії має багато спільного з подіями серіалу “Макмафія”.

“Вся міць уряду” обрушиться на корумпованих політиків та іноземних злочинців, які використовують Великобританію як притулок, сказав в інтерв’ю газеті Times міністр з питань безпеки Бен Уоллес.

“Коли ми доберемося до вас, ми прийдемо за вами, за вашими активами, і ми сильно ускладнимо вам життя”, – попередив міністр.

Днями в Британії набув чинності закон “Ордер на багатство незрозумілого походження”: він дозволяє заморозити активи вартістю від 50 тисяч фунтів і почати розслідування в разі, якщо їх власник не може пояснити, на яких законних підставах вони були отримані. За даними Times, влада вже визначила десятки цілей для розслідування.

Під пильну увагу потраплять і представники законодавчої влади. Тим з них, хто “раптом купує розкішний будинок в центрі Лондона”, доведеться пояснити, яким чином вони за нього заплатили, пообіцяв Уоллес.

Довідка: серіал “Макмафія” – популярний спільний проект Бі-бі-сі та американської студії AMC, що вийшов на екрани в Великобританії 1 січня. Восьмисерійному серіалі розповідається про міжнародний злочинний синдикат, яким керують вихідці з Росії.