Донбасу загрожує екологічна катастрофа – СЦКК

Злочинна діяльність та бездіяльність “керівництва” окремих районів Донецької області (ОРДО) у найближчій перспективі може призвести до аварійних ситуацій з непередбачуваними наслідками.

Про це заявила українська сторона Спільного центру з контролю і координації (СЦКК).

Йдеться про ігнорування ОРДО заявок підприємств Донбасу про надання гарантій безпеки на час проведення обслуговування та ремонтно-відновлювальних робіт на критичних об’єктах інфраструктури, зазначається в повідомленні СЦКК, розміщеному в соцмережі Facebook.

“Термінового реагування потребує ситуація, що склалася на об’єктах шламонакопичувача третьої черги промислових відходів коксохімічного виробництва ТОВ НВО “Інкор і Ко” (поблизу населеного пункту Новгородське, Донецька область)”, – наголошується в повідомленні.

У СЦКК пояснили, що необхідність негайного проведення робіт з обслуговування та поточного ремонту об’єктів шламонакопичувача викликана великою кількістю опадів і сезонним коливанням температури. Проведення робіт наразі неможливе, оскільки гарантії безпеки з боку ОРДО відсутні.

Як повідомлялося, минулого року українське міністерство екології та природних ресурсів розпочало проект з інвентаризації об’єктів, які несуть екологічну та техногенну загрозу на території Донецької та Луганської областей.