Пам`ятник Катерині II залишиться в центрі Одеси – рішення суду

Одеський апеляційний адміністративний суд відмовив у задоволенні позову Спілки громадських організацій «Асоціація козацьких товариств «Січ» до Одеської міської ради щодо перенесення монумента «Потьомкінцям – нащадки» в центр міста, що має на увазі демонтаж пам`ятника Засновникам Одеси, центральна фігура якого – імператриця Катерина II.

Відповідне рішення було прийнято судом сьогодні, 5 лютого.

Позивачі, зокрема, вважають, що монумент «Потьомкінцям – нащадки», замість якого більш як 10 років тому на Катерининській площі встановлено пам`ятник Засновникам Одеси, було незаконно перенесено на Митну площу. Перенесення «потьомкінців», своєю чергою, дало змогу звільнити центр Катерининської площі під композицію Засновники Одеси.

Позивачі також не згодні з комплексною реставрацією зазначеної площі. Вони вважають, що встановлення пам`ятника було спрямовано «проти національної гідності українців та підриває національну безпеку».

Заслухавши сторони, суд залишив рішення Приморського районного суду, прийняте в 2017 році, без змін, визнавши тим самим, що монумент «Потьомкінцям – нащадки» було перенесено на Митну площу незаконно, але й не зобов`язав владу повернути пам`ятник на Катерининську площу.

Під час судового засідання біля будівлі суду, на вулиці Софіївській, близько 20 осіб стояли з плакатами на підтримку встановлення пам`ятника Засновникам Одеси. Вони тримали плакати: «Не будіть лихо, не чіпайте Катю!!!», «Катерина – це Одесса!!!», «Припиніть беззаконня».

Нагадаємо, влітку 2017 року Приморський районний суд Одеси визнав незаконним і скасував рішення Одеської міськради про встановлення пам`ятника Засновникам Одеси на Катерининській площі. Позов подала «Асоціація козацьких товариств «Січ».
Також у 2017 році Інститут національної пам`яті запропонував Одеській міській раді демонтувати пам`ятник Катерині II.