Конгрес США розглядатиме законопроект про співпрацю з Україною в сфері кібербезпеки

Конгресмен Брендан Бойл вніс законопроект про співпрацю з Україною в сфері кібербезпеки в 2017 році.

“Цей законопроект, зміцнить співпрацю в кіберсфері з нашим близьким союзником Україною, яка була ціллю кібернападів Росії”, – прокоментував конгресмен Бойл.

Він зазначив, що керівництво Республіканської партії в Палаті представників погодилось внести до порядку денного на голосування зазначенний законопроект.

“Документ має підтримку в обох партіях і допоможе Україні захистити свою кібербезпеку від російської агресії”, – сказав Бойл, передає Голос Америки.

Конгресмен пожартував: “Очевидно, що мій законопроектзі зміцнення співпраці між Україною та США в сфері кібербезпеки стане найбільшою новиною в Філадельфії цього тижня”. Через приголомшливий виграш філадельфійської команди в суперкубку з американського футболу цими вихідними, основна увага там, скоріш за все, буде прикута саме до спортивних подій.

Він висловив сподівання, що голосування в Палаті представників може відбутись найближчим часом. Для того, щоб набути сили закону, законопроект має бути затверджено Палатою представників, Сенатом та підписано президентом США.

Варто зауважити, що на сайті Конгресу повідомляється, що остання подія наколо цього законопроекту була 14 грудня 2017 року.

Як повідомлялося, Комітет у закордонних справах Палати представників США розглянув та рекомендував до схвалення проект “Закону 2017 року про співпрацю з Україною з питань кібербезпеки”.

Законопроект визначає, що політикою США є надання допомоги урядові України в удосконаленні власної стратегії кібербезпеки.

Зокрема у напрямах встановлення найбільш сучасних безпекових оновлень на комп’ютерах органів державної влади, у тому числі систем програмного захисту, спрямованих на захист об’єктів критичної інфраструктури України.

Крім того, США можуть допомогти зменшити залежність України від російських технологій та “сприяти розширенню участі України у програмах обміну інформацією, що пов’язана з проблематикою кібербезпеки, та міжнародних зусиллях з протидії кіберзагрозам, а також розбудові нашою країною власних спроможностей у сфері кібербезпеки”.

“Реалізація даної законодавчої ініціативи стане важливим внеском у боротьбу України з гібридною війною РФ, що триває і складовою якої є здійснення кібератак проти нашої держави”, – йдеться у повідомленні.

Також у документі підтверджується відданість Сполучених Штатів Хартії про стратегічне партнерство між Україною та США, Будапештському меморандуму про гарантії безпеки, підтримці співробітництва нашої держави з НАТО.

Нагадаємо, що в листопаді 2017 року президент України Петро Порошенко підписав закон «Про основи забезпечення кібербезпеки України».

Крім того, в Україні розпочав роботу Центр реагування на кіберзагрози, та розглядається питання про створення кібервійськ у складі Збройних сил України.