Постанова Кабміну про безоплатний проїзд для пенсіонерів у громадському транспорті є чинною

Міністерство інфраструктури України роз’яснило, що постанова Кабміну про безоплатний проїзд для пенсіонерів у громадському транспорті є чинною.

Для перевізників, які порушують цю вимогу, передбачені штрафи.

Про це йдеться у відповіді міністерства на інформаційний запит ГО «Розвиток Громади».

Постанова Кабінету Міністрів України від 17 травня 1993 року № 354, яка передбачає право пенсіонерів на пільговий проїзд у громадському транспорті є чинною.Фото: rozvytok-hromady.com

А автомобільному перевізнику, який здійснює перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування, забороняється відмовлятися від пільгового перевезення, окрім випадків передбачених законом.Фото: rozvytok-hromady.com

«Статтею 60 Закону України «Про автомобільний транспорт», передбачено відповідальність суб’єкта підприємницької діяльності за безпідставну відмову від пільгового перевезення у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян», – нагадали у Мінінфраструктури.

У Львові триває публічна дискусія щодо того – мають чи не мають право на безкоштовний проїзд у маршрутках пенсіонери за віком. Приватні перевізники вирішили з 20 січня не возити пенсіонерів без грошей, а чиновники мерії зайняли дивну позицію невтручання. Поки у маршрутках тривають конфлікти між водіями та літніми людьми, які в деяких випадках набувають грубих форм, – у міській раді не приймають жодного чіткого рішення, аби впорядкувати ситуацію, лише роздають коментарі й радять писати скарги в «Укртрансбезпеки».

У Мінсоцполітики, відповідаючи на інформаційний запит IA ZIK, повідомили: пенсіонери мають право на безоплатний проїзд: відповідальна – місцева влада.