Трамп вимагає від демократів внести зміни в службову записку по “справі РФ”

Президент США Дональд Трамп вимагає від демократів внести зміни і знову відправити в Білий дім на розгляд службову записку по справі російського втручання у вибори США.

Відповідне повідомлення американський лідер опублікував у Тwitter.

Глава держави підкреслив, що демократи просили його розсекретити “дуже політичний документ, на вивчення якого потрібно тривалий період часу. За його словами, дана записка “в зв’язку з джерелами, методикою” отримання інформації та іншими факторами “повинна бути ретельно відредагована, після чого вони (демократи – ред.) будуть звинувачувати Білий дім у відсутності прозорості”. “Скажіть їм переробити і знову повернути документ президентові в належній формі!” – зазначив Трамп.

Президент США заблокував 9 лютого публікацію даної службової записки, підготовленої законодавцями-демократами. Як зазначив у листі, адресованому членам спецкомітету з розвідки Палати представників Конгресу США, юрисконсульт президента Дон Макген, оприлюднення цього документа не може бути здійснено з причин, “пов’язаних із забезпеченням національної безпеки”. Він також додав, що це “буде не в інтересах правоохоронних органів”. При цьому Макген послався на думку міністерства юстиції, до якого прислухався, за його словами, Трамп.

Демократи підготували свій документ в противагу записці однопартійців Трампа в Конгресі, які звинуватили співробітників ФБР і мін’юсту в неправомірних діях у ході розгляду з приводу передбачуваного втручання Росії у передвиборчу кампанію в США. Документ республіканців був відданий гласності за рішенням президента на минулому тижні всупереч запереченням демократів, які стверджували, що розголос може завдати шкоди розслідування тверджень про змову виборчого штабу Трампа з Москвою. У записці, зокрема, зазначається, що ФБР отримало дозвіл на стеження під час передвиборчої кампанії за одним з помічників Трампа – Картером Пейджем на підставі бездоказового “досьє”, складеного колишнім агентом британських спецслужб Крістофером Стілом.

Сам президент 3 лютого заявив, що записка республіканців підтверджує неспроможність версії про змову його штабу з російською владою.

Згідно з даними агентства The Associated Press, демократи в підготовленому ними документі звинувачують республіканців в тому, що ті прийшли до своїх висновків, грунтуючись на неповній інформації. Глава фракції Демократичної партії в Сенаті Чарльз Шумер 4 лютого направив Трампу лист, в якому висловив думку, що американці повинні вислухати обидві сторони і зробити власні висновки”.