Ряд авіакомпаній змінили терміни поставок літаків Airbus через збоїв двигунів

Кілька авіаційних компаній прийняли рішення перенести на більш пізні терміни постачання їм корпорацією літаків Airbus A320neo, на яких були виявлені проблеми з двигунами.

Про це повідомило в суботу Agence France-Presse (AFP) за даними, отриманими від європейської авіабудівної корпорації.

Представник авіабудівництва повідомив, що після нових несправностей, виявлених на двигунах, поставлених йому американською фірмою ” Pratt & Whitney, Airbus “веде обговорення щодо контрактів з кожною з компаній-замовників, деякі з яких вирішили перенести поставки літаків на більш пізні терміни”. Airbus і виробник двигунів визнали в цю суботу наявність збоїв на силових установках. Зі свого боку Європейське агентство авіаційної безпеки розповсюдило у зв’язку з цим заяву, в якій зазначається, що йому надійшли відомості по цілому ряді таких випадків зупинки двигуна під час польоту, а також збоїв в їх роботі при зльоті літака”.

Перші проблеми були виявлені на двигунах в минулому році, що призвело до того, що замість 200 літаків A320neo клієнтам були поставлені 181. Airbus повідомляє, що нові неполадки, виявлені на поставлених йому з США двигунах, пов’язані з функціонуванням задній частині осі компресора високого тиску. Фірма запевняє, що “вивчає ситуацію спільно з компанією Pratt & Whitney”.

Згідно з даними, отриманими AFP від експертів, знайомих з даним питанням, в загальній складності відзначені збої на трьох десятках двигунів, випущених для цієї моделі літака компанією Pratt & Whitney. В даний час, згідно з даними джерел, на ремонті вже знаходяться 11 літаків A320neo. Всього даною моделлю двигуна оснащені 113 18 літаків авіакомпаній різних країн. За даними газети Tribune, “в 2018 році американською моторобудівної корпорацією будуть здійснюватись ремонтні роботи на двигунах цілого ряду вже поставлених клієнтам літаків”.

Airbus A320neo – це сімейство поліпшених версій вузькофюзеляжних пасажирських реактивних літаків сімейства Airbus A320. Вони забезпечені новими двигунами двох моделей, які покликані знизити витрату палива на 15%, експлуатаційні витрати на 8%, а кількість викидів газів у повітря не менше ніж на 10%. Також розробниками заявлено, що ці двигуни володіють меншим рівнем шуму в порівнянні з тими, якими оснащені класичні моделі серії А320.