США виділять $200 млн на гуманітарну допомогу Сирії

США мають намір виділити додатково $200 млн на підтримку гуманітарних зусиль в Сирії.

Про це заявив у вівторок в Ель-Кувейті держсекретар Рекс Тіллерсон на засіданні коаліції по боротьбі з терористичним угрупуванням “Ісламська держава”.

“Станом на січень ми направили на гуманітарну допомогу Сирії $216 млн, сьогодні оголошуємо про виділення ще $200 млн для підтримки зусиль щодо забезпечення стабільності, що є пріоритетним у звільнених районах Сирії”, – сказав він.

“Сполучені Штати продовжать надавати підтримку військовим зусилям з протидії ІДІЛ в Сирії і в цьому контексті продовжать навчати місцеві сили”, – зазначив Тіллерсон, підкресливши, що Вашингтон стурбований останніми подіями на північному заході Сирії, але чудово розуміє занепокоєння Туреччини проблемами безпеки”.

“Членам міжнародної коаліції слід продовжувати боротьбу зі спробами ІДІЛ набирати прихильників у свої ряди і здійснювати фінансування, – зазначив держсекретар США. – Закінчення наших військових операцій проти бойовиків ІДІЛ не означає неминучого кінця цього угруповання”. За його словами, міжнародному альянсу вдалося звільнити 98% території, захоплених ІДІЛ в Сирії та Іраку, проте бойовики “прагнуть сформувати бунтівний рух в Лівії, Афганістані та на Філіппінах”.

Тіллерсон відкрив планове засідання глав зовнішньополітичних відомств контртерористичного альянсу, в якому беруть участь представники більш ніж 70 держав. Сесія проходить на полях міжнародної конференції з відновлення Іраку. До порядку денного включено план дій коаліції на наступний рік, а також питання врегулювання ситуації в Сирії та Іраку.