Саакашвілі заявив про намір відновити українське громадянство

Екс-президент Грузії, колишній губернатор Одеської області Міхеіл Саакашвілі заявив про намір відновити українське громадянство.

Про це він сказав у вівторок на прес-конференції в польській столиці.

“Я був, я залишаюся українським політиком, – сказав він. – Я буду відновлювати українське громадянство”.

“У мене не має планів знаходитися зараз в Варшаві, незважаючи на те, що мені дуже подобається тут”, – зазначив Саакашвілі.

За його словами, президент України Петро Порошенко вирішив позбавитися від нього “шляхом незаконного захоплення та примусового видворення з України”.

“У мене після вчорашнього болить шия, тому що мене душили. Моя шия пройде, а українському олігархату ми її повернемо. Ми звернемо шию Порошенку і його банді, всі вони будуть сидіти в українській в’язниці”, – констатував Саакашвілі.

Як повідомляло ІА “Центр новин”, 12 лютого, екс-президента Грузії Міхеіла Саакашвілі затримали у столичному ресторані.

Соратники лідера «Руху нових сил» Міхеіла Саакашвілі припускають, що затриманого політика збираються вислати з України.

Пізніше прес-служба Державної міграційної служби України повідомила, що польська сторона на запит ДМСУ надала згоду на реадмісію Саакашвілі. Таким чином, Саакашвілі передали до Польщі.

Нагадаємо, що 22 вересня 2017 року Мостиський суд Львівської області визнав М.Саакашвілі винним у незаконному перетині кордону України.

З січня 2018 року Окружний адміністративний суд Києва відмовив М.Саакашвілі у позовних вимогах до державної міграційної служби у визнанні його біженцем.

6 лютого Окружний адмінсуд суд Києва повторно не задовольнив скаргу М.Саакашвілі на рішення Міграційної служби про відмову в оформленні документів про визнання біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту.