Фінляндія готова направити миротворців на Донбас

Президент Фінляндії Саулі Нійністьо заявив, що його країна готова брати участь у миротворчій місії ООН на Донбасі, якщо буде прийняте відповідне рішення.

Про це повідомляє фінське видання Yle.

«Мова йде про одну з найбільш серйозних проблем в Європі, тому, якщо буде навіть невелика можливість вирішити кризу, Фінляндія повинна взяти участь у врегулюванні цієї кризи», − зазначив Нійністьо.

Напередодні про готовність брати участь у миротворчій місії на Донбасі заявила Швеція.

Також президент Білорусі Олександр Лукашенко підтвердив готовність направити в Україну білоруський миротворчий контингент.

Нагадаємо, 5 листопада 2017 року, Президент України Петро Порошенко обговорив з Державним секретарем Сполучених Штатів Америки Рексом Тіллерсоном розміщення миротворців на Донбасі.

30 листопада, Спеціальний посланник президента США по Україні Курт Волкер заявив, що Росія мусить вивести свої сили з Донбасу, аби миротворча місія ООН змогла розпочати свою роботу. Волкер наголосив на тому, що американська адміністрація виступає за те, щоб в разі розміщення на сході України миротворчої місії ООН в її склад не включали громадян Росії.

12 лютого, Організація Об’єднаних Націй опублікувала доповідь, згідно з якою для врегулювання ситуації на Донбасі необхідно 20 тисяч миротворців та чотири тисячі поліцейських.

Війна на Донбасі розпочалася від квітня 2014 року. Його жертвами стали понад 10 тисяч людей. Україна та Захід звинувачують Росію в підтримці сепаратистів зброєю та особовим складом. Москва заперечує це, визнаючи наявність у складі проросійських бойовиків своїх громадян, яких називає «добровольцями».