Португалія готова відправити своїх миротворців на Донбас

Глава МЗС Португалії Аугушту Сантуш Сілва заявив, що країна готова розглянути запит про відправку своїх миротворців на Донбас у складі місії ООН, якщо такий надійде, передає РИА.Новости.

“Якщо всі сторони домовляться про введення миротворців ООН і будуть впевнені, що така місія зможе посприяти врегулюванню ситуації на Донбасі, звичайно”, – заявив дипломат.

Він нагадав, що у Португалії є досвід участі в миротворчих місіях, в тому числі в Європі.

Про свою готовність брати участь у миротворчій місії на Донбасі заявила ШвеціяФінляндія та Польща.

Також президент Білорусі Олександр Лукашенко підтвердив готовність направити в Україну білоруський миротворчий контингент.

Нагадаємо, 5 листопада 2017 року, Президент України Петро Порошенко обговорив з Державним секретарем Сполучених Штатів Америки Рексом Тіллерсоном розміщення миротворців на Донбасі.

30 листопада, Спеціальний посланник президента США по Україні Курт Волкер заявив, що Росія мусить вивести свої сили з Донбасу, аби миротворча місія ООН змогла розпочати свою роботу. Волкер наголосив на тому, що американська адміністрація виступає за те, щоб в разі розміщення на сході України миротворчої місії ООН в її склад не включали громадян Росії.

12 лютого, Організація Об’єднаних Націй опублікувала доповідь, згідно з якою для врегулювання ситуації на Донбасі необхідно 20 тисяч миротворців та чотири тисячі поліцейських.

Війна на Донбасі розпочалася від квітня 2014 року. Його жертвами стали понад 10 тисяч людей. Україна та Захід звинувачують Росію в підтримці сепаратистів зброєю та особовим складом. Москва заперечує це, визнаючи наявність у складі проросійських бойовиків своїх громадян, яких називає «добровольцями».