Оголошено переможців кінопремії Оскар 2018 (ВІДЕО)

Ювілейна 90–та церемонія вручення Оскар 2018 завершилася у ніч на понеділок, 5 березня, в Лос–Анджелесі.

Статуетки отримали лауреати в 24 номінація.

Номінанти на Оскар 2018 були оголошені в кінці січня, а 27 лютого завершилося голосування.

Лідером за кількістю номінацій на цей раз став фільм «Форма води» режисера Гільєрмо дель Торо. Він претендував на нагороду відразу в 13 категоріях.

Військова драма «Дюнкерк» Крістофера Нолана потрапила у 8 номінацій, у драми Мартіна Макдонаха «Три білборда на кордоні Эббінга, Міссурі» було 7 номінацій, у фільмів «Темні часи» і «Примарна нитка» – 6.

Переможці Оскар 2018 у всіх номінаціях.

Номінація «Кращий фільм» – «Форма води».

Номінація «Кращий режисер» – Гільєрмо дель Торо («Форма води»).

Номінація «Кращий актор» – Гері Олдмен («Темні часи»).

Номінація «Краща актриса» – Френсіс Макдорманд («Три білборда на кордоні Еббінга, Міссурі»).

Номінація «Краща чоловіча роль другого плану» – Сем Рокуел («Три білборда на кордоні Еббінга, Міссурі»).

Номінація «Краща жіноча роль другого плану» – Елісон Дженні («Тоня проти всіх»).

Номінація «Кращий оригінальний сценарій» – Джордан Піл («Геть»).

Номінація «Кращий адаптований сценарій» – Джеймс Айворі («Клич мене своїм іменем»).

Номінація «Кращий фільм іноземною мовою» – «Фантастична жінка» (Чилі).

Номінація «Кращий анімаційний повнометражний фільм» – «Коко».

Номінація «Краща операторська робота» – «Той, що біжить по лезу 2049».

Номінація «Краща музика» – «Форма води».

Номінація «Краща пісня до фільму» – Remember Me, «Коко».

Номінація «Кращий монтаж» – «Дюнкерк».

Номінація «Кращі візуальні ефекти» – «Той, що біжить по лезу 2049».

Номінація «Краща робота художника» – «Форма води».

Номінація «Кращий дизайн костюмів» – Марк Бріджес («Примарна нитка»).

Номінація «Кращий звуковий монтаж» – «Дюнкерк».

Номінація «Найкращий звук» – «Дюнкерк».

Номінація «Кращий грим» – «Темні часи».

Номінація «Кращий документальний фільм, повнометражний» – «Ікар» (Брайан Фогель).

Номінація «Кращий документальний фільм, короткометражний» – «Рай — це пробка на 405–му шосе».

Номінація «Кращий ігровий короткометражний фільм» – «Німе дитя».

Номінація «Кращий анімаційний короткометражний фільм» – «Дорогий баскетбол».