Суд дозволив досудове розслідування щодо олігарха Курченка

Печерський районний суд Києва дозволив провести спеціальне досудове розслідування стосовно олігарха-утікача Сергія Курченка.

Про це повідомила прес-секретарка генпрокурора Лариса Сарган.

Так, Генпрокуратура отримала дозвіл на розслідування у справі за підозрою Курченка у створенні злочинної організації з метою вчинення тяжких та особливо тяжких злочинів, а також вчиненні у її складі низки кримінальних правопорушень, зокрема заволодіння чужим майном, коштами державних та інших банківських установ тощо.

Курченку інкримінується:

-заволодіння чужим майном в особливо великих розмірах, скрапленим газом, який належав Укрнафті та Укргазвидобування.

Своїми діями він завдав збитків підприємствам на суму 2,1 мільярди гривень.

-заволодіння коштами, які належали Нафтогаз України, на суму 448,96 мільйони гривень з подальшим відмиванням доходів.

-замах на заволодіння чужим майном в особливо великих розмірах, яке належало Нафтогаз України. Йдеться про 5,1 мільярди гривень.

-заволодіння коштами Нацбанку на суму 787 мільйонів гривень, які були надані у вигляді стабілізаційного кредиту ПАТ «Реал банк» з подальшою легалізацією (відмиванням) доходів, одержаних злочинним шляхом.

-заволодіння коштами Реал Банку (4,7 мільярди гривень).

-заволодіння майном Укргазбанку на суму 502 мільйони гривень шляхом укладення удаваних договорів купівлі-продажу цінних паперів.

За даними ГПУ, колишній міністр доходів і зборів Олександр Клименко і олігарх Курченко завдали Україні 198 млрд гривень збитків.

Нагадаємо, Курченко перебуває в міжнародному розшуку з березня 2014 року. Він фігурує в кримінальному провадженні як керівник злочинної організації, яка протягом 2010 – 2014 рр. вчинила тяжкі та особливо тяжкі злочини у сфері господарських операцій зі скрапленим газом.

Зокрема, Курченко організував незаконне заволодіння видобутого ПАТ “Укргазвидобування”, ПАТ “Укрнафта” скрапленого газу на загальну суму 2,2 млрд грн шляхом його протиправного придбання на спеціалізованих аукціонах за цінами значно нижче ринкових, нібито для потреб населення. У той же час фактично скраплений газ членами злочинного угруповання надалі реалізовувався підконтрольними Курченку суб’єктами за ринковими цінами на території України.