НАТО надало Україні статус країни-аспіранта

Північно-Атлантичний альянс визнає прагнення України бути повноцінним членом організації.

Про це йдеться у у повідомленні на офіційному сайті НАТО.

“Двері НАТО залишаються відкритими для будь-якої європейської країни, яка здатна взяти на себе зобов’язання членства та сприяти безпеці в євроатлантичному регіоні. З 1949 року членство в НАТО зросло з 12 до 29 країн через сім етапів розширення. На сьогодні чотири країни-партнери заявили про свої прагнення до вступу в НАТО: Боснія та Герцеговина, Грузія, колишня югославська республіка Македонія та Україна”, – йдеться у повідомленні.

Як роз’яснюють на сайті, країни-аспіранти – це країни, які задекларували свої прагнення до вступу у НАТО. Країни-аспіранти можуть бути запрошені для участі в розробці плану дій щодо членства (ПДЧ) для підготовки до потенційного членства та демонстрації їх здатності виконувати зобов’язання щодо можливого майбутнього членства. Участь у ПДЧ не гарантує членства, але це є основним механізмом підготовки.

Нагадаємо, президент Петро Порошенко під час великої прес-конференції у Києві виступив за те, щоб у Конституції було зафіксоване прагнення України до членства в Європейському союзі та НАТО.

6 березня Міжпарламентська рада Україна-НАТО закликала лідерів країн-учасників НАТО підтвердити перспективи України вступу до Альянсу, на саміті НАТО в липні 2018 року.