Westinghouse Electric Company готова до випуску палива для реакторів ВВЕР-440

Консорціум на чолі з Westinghouse Electric Company заявляє про готовність до випуску палива для реакторів ВВЕР-440, встановлених, зокрема, на Рівненській АЕС, передає “Енергоатом“.

“Консорціум розробив концептуальний проект палива і визначив, яким чином можна відновити ланцюжок виробництва і поставок збірок паливних елементів для ВВЕР-440 за прикладом того, що було здійснено Westinghouse і ENUSA для АЕС” Ловііса у Фінляндії в 2001-2007 роках. Крім проекту палива, консорціум розробив і підтвердив пов’язані методи і методологію для ліцензування і використання нового проекту палива”, – відзначають в Westinghouse.

Підготовка до випуску палива була проведена в рамках проекту “Європейське постачання безпечним ядерним паливом” (ESSANUF), що реалізується з 2015 року.

З метою диверсифікації джерел постачання ядерного палива для українських АЕС “Енергоатом” спільно Westinghouse в 2000 році розпочав реалізацію проекту кваліфікації ядерного палива цієї фірми.

У березні 2008 року “Енергоатом” уклав з Westinghouse Electric Sweden (Швеція) комерційний контракт на забезпечення в 2011-2015 рр. свіжим ядерним паливом від трьох до шести енергоблоків АЕС України з реакторами типу ВВЕР-1000. У 2014 році сторони домовилися розширити і продовжити його до 2020 року.

 Westinghouse в кінці квітня 2016 року оголосила про розширення свого підприємства з випуску ядерного палива в Вестеросі (Швеція) для забезпечення зростаючих поставок для реакторів російського дизайну ВВЕР-1000 в Україну та інші країни Східної Європи.

“Енергоатом” є оператором всіх чотирьох діючих АЕС України, експлуатує 15 енергоблоків, оснащених водо-водяними енергетичними реакторами загальною встановленою електричною потужністю 13,835 ГВт.