СБУ викрила розгалужену антиукраїнську мережу

Служба безпеки України викрила розгалужену антиукраїнську мережу, учасники якої на замовлення Росії займалися підривною діяльністю, організовуючи провокації.

Про це повідомляється на сайті СБУ.

Координацією їхньої діяльності займався Артем Бузіла (журналіст, заарештований за звинуваченням у сепаратизмі наприкінці квітня 2015 року), який надсилав вказівки безпосередньо з адміністрації російського президента Володимира Путіна.

Водночас фінансування підривної діяльності здійснював екс-голова МВС Віталій Захарченко.

“За результатами слідчих дій у Києві, Дніпропетровській, Львівській, Закарпатській, Миколаївській та Одеській областях слідчі вилучили для здійснення експертизи сорок шість магнітних носіїв інформації і тридцять вісім мобільних пристроїв з важливими для досудового слідства матеріалами і даними”, – розповіли в спецслужбі.

Під час обшуків оперативники виявили також документи з грифом “Для службового користування”, які могли бути використані спецслужбами РФ для організації диверсій на одному з режимних об’єктів Нацполіціі, розцінки на підкуп депутатів місцевих рад за схвалення необхідних російській стороні рішень і друковані пропагандистські матеріали.

Було встановлено учасників “бойової групи” цієї антиукраїнської мережі.

“Під час обшуків за місцями їхнього проживання правоохоронці виявили карту однієї з областей України з позначками мостів та інших стратегічних об’єктів, а також літературу з військової топографії. У зловмисників вилучено сімсот грамів тротилу з п’ятьма електрозапалами, дві гранати Ф-1 і РГД-5, понад шістсот патронів різного калібру”, – додали у відомстві.

Тривають невідкладні слідчо-оперативні дії у межах кримінального провадження, відкритого за ч. 3 ст. 110, ч. 1 ст. 111 та ч. 1 ст. 255 Кримінального кодексу України.