У справі Манафорта присяжні дійшли згоди за 17 пунктами

Журі присяжних у справі екс-політтехнолога Трампа Пола Манафорта не змогли дійти згоди по одному з пунктів обвинувачення.

Про це повідомляє видання “The Hill”.

Зазначається, що присяжні передали записку судді Томасу Еллісу про те, що не можуть дійти згоди по одному з 18 питань, які стосуються Манафорта.

Суддя повернув журі назад у зал суду об 11:50 і доручив їм досягти одностайного вердикту. Елліс сказав їм, якщо вони не зможуть досягти згоди, справа залишиться відкритою та невизначеною. Але у разі, якщо журі не зможуть визначитись з одним із пунктів звинувачення, суддя зможе винести вирок за 17 пунктами.

Суддя Елліс додав, що це не є незвичним явищем, коли присяжні не можуть дійти єдиної думки з приводу якогось питання.

Пола Манафорта звинувачують за 18 пунктами. Більшість із них пов’язані з фінансовими махінаціями, зокрема йдеться про корупцію, відмивання грошей через іноземні рахунки, ухиляння від сплати податків, незареєстровану роботу на іноземні уряди тощо.

У фокусі справи, за якою його вперше почали судити, — це робота Манафорта на українських політиків з 2005-го по 2014 рік.

Як повідомляло ІА “Центр новин”, Манафорт відкрив 30 рахунків в іноземних державах, щоб отримати гроші з України. 

Крім того, політтехнолог та лобіст Пол Манафорт, якого судять у США за кількома звинуваченнями, співпрацював 2014 року з мером Києва.

Нагадаємо, що Манафорта обвинувачують в ухилянні від сплати податків в період роботи лобістом на українську “Партію регіонів” і колишнього президента Віктора Януковича. Він нібито відмивав свої гонорари через офшори. За даними спецпрокурора Роберта Мюллера, Манафорт отримав за роботу на колишню українську владу 60 мільйонів доларів, передає Bloomberg. Після того, як Янукович в 2014 році втік з України, доходи Манафорта різко впали.

Розслідування зосереджено на консалтинговій роботі Манафорта в Україні і лише коротко торкається його участі в президентській кампанії. Мюллер планує викликати на засідання 35 свідків. Окрім того, свідчив колишній партнер Манафорта – лобіст Рік Гейтс.

Обвинувачення Полу Манафорту та його колишньому бізнес-партнеру Ріку Гейтсу було висунено в жовтні 2017 року. В обвинувальному висновку зазначалося, що Манафорт впродовж кількох років лобіював інтереси тодішнього президента України Віктора Януковича та Партії регіонів, не будучи зареєстрованим у США в якості “іноземного агента”, а також був причетний до відмивання коштів, ухиляючись від сплати податків.

Судові слухання у справі Манафорта почалися 31 липня і тривали приблизно три тижні.

Обвинувачення завершило допит свідків у справі колишнього глави передвиборного штабу Дональда Трампа Пола Манафорта.