Кенієць встановив світовий рекорд в марафоні

Кенійський легкоатлет Еліуд Кіпчоге встановив новий світовий рекорд під час Берлінського марафону: йому вдалося пройти всю дистанцію за 2 години 1 хвилину і 39 секунд.

33-річний спортсмен покращив попередній рекорд на цілих 78 секунд.

Еліуд Кіпчоге

До цього найкращим результатом – 2:02:57 – вважався час, показаний іншим кенійцем – Деннісом Кіметто – в 2014 році, повідомляють ВВС.

“Мені бракує слів, аби описати цей день, – каже Кіпчоге. – Я по-справжньому щасливий від того, що зміг побити світовий рекорд”.

Кенієць вважається одним із найкращих бігунів на довгі дистанції усіх часів. Цього року він вже втретє виграв у Лондонському марафоні і є призером Олімпійських ігор.

“Це було важко, – зізнається Кіпчоге. – Я йшов за своєю метою, довіряв своїй програмі підготовки і своєму тренеру. Все це допомогло мені додати на останніх кілометрах”.

Минулого року Кіпчоге показав ще кращий результат – 2:00.25, – проте рекорд не був зарахований через використання специфічних технологій, не затверджених для офіційних змагань.

Всі три призові місця на Берлінському марафоні посіли кенійські спортсмени.

В змаганнях серед жінок так само перемогла представниця Кенії: результат Глейдіс Чероно – 2:18:11.