Повний список номінантів на премію Оскар-2016

28 лютого 2016 року в кіноцентрі “Dolby Theatre” в Голлівуді відбудеться вручення нагород премії “Оскар” за заслуги в галузі кінематографії за 2015 рік.

Вести шоу буде американський комік Кріс Рок.

Головна інтрига церемонії – чи отримає довгоочікувану статуетку Леонардо Ді Капріо?

Фільм «Легенда Г’ю Гласса» (англ. The Revenant, дослівно «Людина з того світу») з Ді Капріо в головній ролі – лідер цього року за кількістю номінацій.

Повний список номінантів на «Оскар» цього року виглядає так:

  1. Кращий фільм:
  • «Божевільний Макс: Дорога люті»
  • «Бруклін»
  • «В центрі уваги»
  • «Легенда Г’ю Гласса»
  • «Гра на пониження»
  • «Кімната»
  • «Марсіанин»
  • «Шпигунський міст»
  1. Кращий актор:
  • Брайан Кренстон – «Трамбо»
  • Леонардо Ді Капріо – «Легенда Г’ю Гласса»
  • Майкл Фассбендер – «Стів Джобс»
  • Метт Деймон – «Марсіанин»
  • Едді Редмейн – «Дівчина з Данії»
  1. Кращий актор другого плану:
  • Крістіан Бейл – «Гра на пониження»
  • Марк Райленс – «Шпигунський міст»
  • Марк Руффало – «У центрі уваги»
  • Сильвестр Сталлоне – «Крід: Спадщина Роккі»
  • Том Харді – «Легенда Г’ю Гласса»
  1. Краща актриса:
  • Брі Ларсон – «Кімната»
  • Дженніфер Лоуренс – «Джой»
  • Кейт Бланшетт – «Керол»
  • Сірша Ронан – «Бруклін»
  • Шарлотта Ремплінг – «45 років»
  1. Краща актриса другого плану:
  • Алісія Вікандер – «Дівчина з Данії»
  • Дженніфер Джейсон Лі – «Мерзенна вісімка»
  • Кейт Вінслет – «Стів Джобс»
  • Руні Мара – «Керол»
  • Рейчел МакАдамс – «У центрі уваги»
  1. Кращий режисер:
  • Адам МакКей – «Гра на пониження»
  • Алехандро Гонсалес Іньярріту – «Легенда Г’ю Гласса»
  • Джордж Міллер – «Божевільний Макс: Дорога люті»
  • Леонард Абрахамсон – «Кімната»
  • Том МакКарті – «У центрі уваги»
  1. Кращий фільм іноземною мовою:
  • «Війна»
  • «Гордість»
  • «Мустанг»
  • «Син Саула»
  • «Обійми змія»
  1. Кращий композитор:
  • Джон Вільямс – «Зоряні війни: Пробудження сили»
  • Йохан Йоханнссон – «Убивця»
  • Картер Беруелл – «Керол»
  • Томас Ньюман – «Шпигунський міст»
  • Енніо Морріконе – «Мерзенна вісімка»
  1. Кращий оригінальний сценарій:
  • Джош Сінгер, Том МакКарті – «У центрі уваги»
  • Піт Доктер, Мег ЛеФов, Джош Кулі, Роналдо Дель Кармен – «Головоломка»
  • Андреа Берлофф, Джонатан Херман, С. Лі Севідж, Алан Венкус – «Голос вулиць»
  • Алекс Гарленд – «З машини»
  • Метт Чарман, Ітан Коен, Джоел Коен – «Шпигунський міст»
  1. Кращий адаптований сценарій:
  • Нік Хорнбі – «Бруклін»
  • Чарльз Рендольф, Адам МакКей – «Гра на пониження»
  • Емма Донохью – «Кімната»
  • Філліс Наджі – «Керол»
  • Дрю Годдард – «Марсіанин»
  1. Кращий оператор
  • Джон Сил – «Божевільний Макс: Дорога люті»
  • Еммануель Любецьки – «Легенда Г’ю Гласса»
  • Едвард Лахман – «Керол»
  • Роберт Річардсон – «Мерзенна вісімка»
  • Роджер Дікінс – «Убивця»
  1. Кращі візуальні ефекти:
  • «Божевільний Макс: Дорога люті»
  • «Легенда Г’ю Гласса»
  • «Зоряні війни: Пробудження сили»
  • «З машини»
  • «Марсіанин»
  1. Кращий дизайн костюмів:
  • «Божевільний Макс: Дорога люті»
  • «Легенда Г’ю Гласса»
  • «Дівчина з Данії»
  • «Попелюшка»
  • «Керол»
  1. Кращий грим і зачіски
  • «Божевільний Макс: Дорога люті»
  • «Легенда Г’ю Гласса»
  • «Столітній старий, який виліз у вікно і зник»
  1. Кращий художник-постановник:
  • «Божевільний Макс: Дорога люті»
  • «Легенда Г’ю Гласса»
  • «Дівчина з Данії»
  • «Марсіанин»
  • «Шпигунський міст»
  1. Кращий анімаційний фільм:
  • «Аномаліза»
  • «Баранчик Шон»
  • «Спогади про Марні»
  • «Головоломка»
  • «Хлопчик і мир»
  1. Кращий документальний фільм:
  • «Погляд тиші»
  • «Земля картелів»
  • «Зима в огні»
  • «Що трапилося, міс Симон?»
  • «Емі»
  1. Найкращий короткометражний фільм:
  • «Ave Maria»
  • «Day One»
  • «Everything Will Be Okay»
  • «Shok»
  • «Stutterer»
  1. Кращий короткометражний документальний фільм:
  • «Body Team 12»
  • «Chau, Beyond The Lines»
  • «Claude Lanzmann: Spectres OF The Shoah»
  • «A Girl In The River»
  • «Last Day Of Freedom»
  1. Кращий короткометражний анімаційний фільм:
  • «Ведмежа історія»
  • «Prologue»
  • «Санджай і його команда»
  • «Ми не можемо жити без космосу»
  • «Світ майбутнього»
  1. Кращий монтаж:
  • «Божевільний Макс: Дорога люті»
  • «В центрі уваги»
  • «Легенда Г’ю Гласса»
  • «Зоряні війни: Пробудження сили»
  • «Гра на пониження»
  1. Кращий монтаж звуку (sound editing):
  • «Божевільний Макс: Дорога люті»
  • «Легенда Г’ю Гласса»
  • «Зоряні війни: Пробудження сили»
  • «Марсіанин»
  • «Вбивця»
  1. Краще зведення звуку (sound mixing):
  • «Божевільний Макс: Дорога люті»
  • «Легенда Г’ю Гласса»
  • «Зоряні війни: Пробудження сили»
  • «Марсіанин»
  • «Шпигунський міст»
  1. Краща пісня:
  • «007: СПЕКТР» – «Writing’s On The Wall»
  • «П’ятдесят відтінків сірого» – «Earned It»
  • «Гонка на вимирання» – «Manta Ray»
  • «Молодість» – «Simple Song 3»
  • The Hunting Ground – «Til It Happens To You»

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *