Горбулін :” як знищити російського агресора без війни”

Захід може знищити агресора у вигляді нинішнього керівництва Росії економічним шляхом.

Про це написав директор Національного інституту стратегічних досліджень, штатний радник президента України Володимир Горбулін у статті для ZN.UA.

«Це саме те, що багато в чому вдалося зробити у свій час з СРСР. Захід якось швидко забув, що розпад радянського Союзу був обумовлений, звичайно, безліччю різноманітних складних процесів, але ключовим виявилася саме економіка. СРСР просто не витримав гонки з західним світом, явним чином «надірвавшись». Так, для громадян СРСР фактор «величі» був більш значущим, ніж відсутність товарів на полицях, але також до певної межі. Думати про те, що порожній холодильник – це плата за регулярно транслюючу по телевізору велич, набагато важче, коли ти бачиш, що інші країни чомусь мають і те, і інше», – пояснює радник.

За його словами, сьогодні Москва стоїть перед схожою проблемою, повернувшись до дискурсу про «велич», проте росіяни ще не зіткнулися з неодефіцитом. В цих умовах перед Заходом виникло питання, відповідь на який буде мати величезне геополітичне значення, – зазначає Горбулін.

«Тому питання «зняти» або «зняти» санкції – це, насправді, не питання їх ефективності, не питання необхідності «відновити стосунки» з Росією, не питання України, якщо хочете. Фактично це дуже просте і зрозуміле питання, відповідь на яке може дати собі лише Захід: хоче він стати сам авторитарним учасником міжнародних процесів (як варіант – тихо і без шуму здатися набагато слабшій, але політично активній Росії) або перемогти агресора», – підкреслив експерт.

Питання дуже просте. Однак відповідь на нього буде мати величезне геополітичне значення. Звичайно, вибір другого шляху (економічного) не означає, що потрібно забути про посилення систем національної безпеки. Потрібно знову розгорнути на повну потужність системи розвідувальної і контррозвідувальної діяльності.