Канада-наступна мішень для Росії: канадський дипломат Скотт Гілмор

Наступною мішенню Росії у справі дестабілізації світу може стати Канада.

Про це у статті для видання Maclean’s пише колишній канадський дипломат Скотт Гілмор, – повідомляє Укрінформ.

На країну вибір може припасти через те, що вона є членом G7, сильним учасником НАТО, адвокатом заснованої на цінностях міжнародної системи, а також гучним критиком Москви і її втручань в інші держави.

«Нам слід бути готовими до того, що Росія докладатиме більше своїх таємних зусиль до нас, особливо з наближенням наступного виборчого циклу», – вважають журналісти.

У виданні вважають, що Росія спробує дискредитувати будь-якого політика чи закон, який буде суперечити її інтересам, підриватиме довіру до канадської політичної системи і підтримку Канадою союзників і міжнародної системи.

Для досягнення цього Кремль, перш за все, буде поширювати дезінформацію.

«Під час виборів у США Росія використовувала фейкові сторінки в соцмережах для поширення чуток про Хілларі Клінтон. Подібне буде відбуватися тут і, швидше за все, буде спрямовано проти керівної Ліберальної партії. Москва не обов’язково віддасть перевагу перемозі консерваторів, але спробує делегітимізувати сам процес», – йдеться в статті.

Крім того, Росія продовжуватиме зламувати комп’ютери чиновників, політиків і журналістів у пошуку інформації для шантажу.

Гроші – ще один корисний засіб кампанії. В усій Європі Москва спонсорує радикальних популістських політиків і групи, що роздувають антимігрантську істерію. У Канаді мало організацій, які відповідають цьому опису. Тим не менш, не дивно, якщо гроші знайдуть шлях до якихось онлайн-ресурсів, що спеціалізуються на інфотейнменті.

Проте найбільше занепокоєння, на думку автора, викликає «стара добра» військова загроза з боку РФ.

«У Канаді російська провокаційна військова тактика матиме додаткове значення, оскільки ми майже залишили напризволяще наші північні рубежі… Росіянам легше досягти деяких частин північних канадських територій, ніж нам», – вважають автори статті.