Сьогодні в Києві відбудеться фінал Євробачення

У Києві сьогодні, 13 травня, відбудеться фінал 62-го міжнародного пісенного конкурсу Євробачення, який завдяки перемозі української співачки Джамали в 2016 році в Стокгольмі, другий раз отримала право проводити Україна.

Взяти участь у пісенному конкурсі виявили бажання 42 країни – це максимальна кількість учасників, яка досі на Євробаченні траплялася лише двічі – в 2008 і 2011 роках. В третій раз на сцену пісенного конкурсу в цьому році вийшов представник Австралії. А для Австрії, Великобританії та Данії цей конкурс став ювілейним. Ці країни відзначили 60-ту річницю своєї участі в Євробаченні.

Переможцем першого фіналу Євробачення, який відбувся 9 травня, стала група “SunStroke Project” (Молдова) із запальною піснею “Hey Mamma”.

Відзначимо, що на передодні свята Дня матері, якщо представники з Молдови зможуть отримати перемогу у фіналі Євробачення, то їхня пісня “Hey Mamma” стане подарунком для всіх матерів.

Крім Молдови у фінал пройшли представники Швеції, Австралії, Бельгії, Азербайджану, Португалії, Греції, Кіпру, Вірменії та Польщі.

Переможцем другого фіналу Євробачення став Крістіан Костов, представник Болгарії з піснею “Beautiful Mess”.

Відзначимо, що Крістіан Костов є наймолодший представник на конкурсі, йому тільки виповнилось 17 років.

Також у другому півфіналі тріумфували Нідерланди, Білорусь, Австрія, Румунія, Угорщина, Данія, Хорватія, Норвегія та Ізраїль.

Таким чином, у фіналі Євробачення виступлять 26 країн: по 10 півфіналістів, країни “Великої п’ятірки” (Німеччина, Франція, Італія, Іспанія та Великобританія) і Україна, як приймаюча країна.

Учасники 26 країн виступатимуть у такому порядку:
1. Ізраїль
2. Польща
3. Білорусь
4. Австрія
5. Вірменія
6. Нідерланди
7. Молдова
8. Угорщина
9. Італія
10. Данія
11. Португалія
12. Азербайджан
13. Хорватія
14. Австралія
15. Греція
16. Іспанія
17. Норвегія
18. Великобританія
19. Кіпр
20. Румунія
21. Німеччина
22. Україна
23. Бельгія
24. Швеція
25. Болгарія
26. Франція