Антикорупційна прокуратура призупинила слідство у справі Охендовського

Спеціалізована антикорупційна прокуратура призупинила слідство у кримінальному провадженні щодо голови Центральної виборчої комісії Михайла Охендовського до отримання відповідей щодо надання міжнародної правової допомоги у цій справі.

Про це повідомляється на сторінці САП у Facebook.

У відомстві нагадали, що 30 травня минув рік з того часу, як детективи Національного антикорупційного бюро України розпочали досудове розслідування у кримінальному провадженні щодо «чорної бухгалтерії» Партії регіонів.

13 грудня 2016 року про підозру в одержанні хабарів повідомлено Охендовському, який поки що є єдиним фігурантом справи.

Як нагадали в САП, детективи Бюро довели власноручне отримання Охендовським в офісі Партії регіонів щонайменше 16 тис. дол., про одержання яких він, згідно з висновками проведених почеркознавчих експертиз, особисто розписався у «чорній бухгалтерії».

Проте, йдеться у повідомленні, «для визнання особи винуватою в одержанні хабара закон вимагає доведення не лише самого факту передачі коштів, але й використання хабароодержувачем свого службового становища в інтересах хабародавця».

Тож, зауважили у САП, необхідно встановити, які конкретні дії Охендовський виконував в інтересах Партії регіонів, перебуваючи у закордонних відрядженнях, і чи виконував їх взагалі.

«На жаль, отримані під час слідства офіційні документи українських дипломатів, які забезпечували організаційний супровід відряджень Охендовського, містять з цього приводу суттєві суперечності. За таких обставин єдиним надійним джерелом, яке в змозі надати об’єктивні відповіді на запитання слідства, залишається відповідна іноземна сторона», – йдеться у повідомленні.

Тому, поінформували у Антикорупційній прокуратурі, детективами НАБУ до уповноважених органів інших держав спрямовано ряд клопотань про надання міжнародної правової допомоги у цій справі.

«До отримання відповідей від іноземних партнерів слідство у справі зупинено на підставі п. 3 ч. 1 ст. 280 КПК України», – наголосили в САП.

У відомстві зауважили також, що решта матеріалів «чорної бухгалтерії» ПР підлягають подальшому дослідженню в окремому провадженні, яке керівником САП виділено та направлено за підслідністю до Департаменту спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури України».

Як повідомлялося, 13 квітня САП продовжила на два місяці розслідування кримінального провадження щодо голови ЦВК.

30 травня 2016 року НАБУ почало розслідування за заявою колишнього першого заступника голови Служби безпеки України Віктора Трепака. Він повідомив, що передав НАБУ документи, які підтверджують незаконні виплати Партією регіонів готівкових коштів на суму майже 2 млрд доларів ряду колишніх і нинішніх високопосадовців, серед яких і голова ЦВК Охендовський.

Охендовському було повідомлено про підозру в одержанні хабарів в особливо великих розмірах, а саме коштів з ”чорної каси” Партії регіонів. Загальна сума хабарів, інкримінованих підозрюваному, склала 161 тис. 698 доларів.

У НАБУ повідомили, що достовірність підписів Охендовського у «чорній бухгалтерії» Партії регіонів засвідчили дві експертизи, проведені в Харківському науково-дослідному інституті судових експертиз ім. Бокаріуса і Державному науково-дослідному експертно-криміналістичному центрі МВС України.

Водночас голова ЦВК заявляє про свою невинуватість і висловлює впевненість, що справа проти нього «розвалиться».