Збірна України перемогла Фінляндію, повторивши рахунок 2012 року

Збірна Фінляндії у матчі 6 туру відбору до ЧС-2018 приймала Україну. Гра закінчилась з рахунком 2:1 на користь “синьо-жовтих”.

В матчі відзначились Коноплянка та Бєсєдін, а за Фінляндію забив Пох’янпало.

У першому таймі йшла переважно рівна боротьба, і до гольових моментів справа не дійшла.

Українці розпочали дуже обережно, а в атаці команді Шевченка явно бракувало швидкості. Вперше ворота фінів потурбував Маліновський на 7-й хвилині, пробивши з-за меж штрафного майданчика у руки Градецкі. Фінляндія також відповіла дальнім ударом від Лама, який зовсім трішки не поцілив у дальній кут.

Збірній України було дуже складно проникнути у штрафний майданчик фінів, тож підопічні Шевченка взялися штурмувати володіння Градецкі навісними передачами. Одна з таких у виконанні Коноплянки завершилась небезпечним ударом Селезньова з другого поверху, але Євген не поцілив у рамку воріт, як і не зумів цього зробити вже після асисту Ярмоленка. До завершення першого тайму Маліновський, Селезньов та Ракицький ще декілька разів пробивали з дальньої дистанції, та їм явно не вистачало влучності.

У другій половині гри українці додали в швидкості, і результат не змусив себе чекати. На 51-й хвилині комбінація гостей завершилася голом Коноплянки, який забив за збірну після тривалої перерви. Спочатку Ярмоленко з вигідної позиції не влучив у дальню дев’ятку, а згодом Андрій таки організував гол завдяки блискучій передачі а-ля Мессі. На 51-й хвилині вінгер Динамо черпачком класно закинув м’яч у штрафний майданчик фінів на вільного Маліновського, який прийняв сферу на груди та пробив другим дотиком.

На 72-й хвилині Йоел Пог’янпало забив один з найбільш курйозних голів в ворота збірної України в її історії, скориставшись невпевненими діями Ракицького.

Форвард Байєра добив м’яч у сітку воріт Пятова після того, як Ракицький, намагаючись перервати навісну передачу, поцілив у поперечку.

Але рівновага в рахунку тривала недовго, вже на 75-й хвилині Бесєдін, який в середині другого тайму замінив Селезньова забиває фінам. Динамівець відгукнувся на класну передачу Ракицького та в падінні головою пробив у дальній кут.

У підсумку Україна таки зуміла вирвати перемогу та піднялася на другу позицію у групі I. На рахунку команди Шевченка 11 очок, що на два менше, ніж у лідерів хорватів та одне більше, ніж у третіх ісландців. Втім, як хорвати, так і вікінги ще мають матч в запасі.

Фінляндія – Україна – 1:2

Голи: Пох’янпало, 72 – Коноплянка, 51, Бєсєдін, 75

Україна: Пятов – Бутко, Ордець, Ракицький, Матвієнко – Степаненко, Коваленко, Малиновський – Ярмоленко, Коноплянка – Селезньов.

Запасні: Лунін, Микита Шевченко, Соболь, Кучер, Малишев, Кривцов, Морозюк, Шепелев, Шахов, Циганков, Сидорчук, Бесєдін.

Фінляндія: Градецький – Арківуо, Мойсандер, Ойяла, Райтала – Ягуб, Лам – Лод, Хямяляйнен, впустив – Пуккі. Запасні: Йорон, Яаккола, Морен, Саксела, Пірін, Вяйсянен, Хетемай, Ризики, Халсті, Йоел Пог’янпало, Маркканен, Йенсен.

Цікаво, що Збірна України п’ять років тому з рахунком 2:1 виграла на Євро-2012 у Збірної Швеції. Українці також грали в жовтій фартовій формі.

В сьогоднішньому матчі, українці здобули третю перемогу в кваліфікації на ЧС-2018 і набрали 11 очок. Також відбудуться ще два поєдинки в нашій групі: Косово – Туреччина та Ісландія – Хорватія.