В Криму забороняють Українському культурному центру проводити публічні акції

Українському культурному центру в анексованому Криму окупаційна влада забороняє проводити будь-які публічні акції, а керівник центру Леонід Кузьмін отримує не тільки відмови у проведенні таких заходів, але і «попередження про неприпустимість екстремізму».

Про це Кузьмін сказав 12 червня на прес-конференції в Києві, – повідомляють «Крим.Реалії».

«Подібний документ Кузьміну вручила поліція після того, як сімферопольська влада відмовила українським активістам у проведенні публічного заходу з нагоди дня народження Тараса Шевченка», – йдеться в повідомленні.

На думку голови Українського культурного центру, обов’язок будь-якої держави – забезпечувати свободу мирних зібрань.

«Але в Криму чинна влада позбавляє нас свободи збиратися, висловлювати і обговорювати проблеми публічно, мирно. Як приклад такої заборони для нас, як Українського культурного центру, – це заборона на мирне зібрання 9 березня 2017 року. Надумана причина в цей раз – це нібито «неправильно заповнене повідомлення на проведення заходу». За три останніх роки ми сім разів намагалися узгодити з владою мирні акції, та нам погодили лише раз: у 2015 році ми провели публічний захід, присвячений дню народження Кобзаря», – розповів Кузьмін.

У Криму перешкоджають громадянам у здійсненні права на мирні зібрання, повідомили 12 червня учасники Кримської правозахисної групи під час презентації огляду «Неузгоджена свобода: Аналітичний огляд про порушення свободи мирних зібрань в Криму».

Українські правозахисники розробили рекомендації для влади Росії, влади України та міжнародних структур. Кримська правозахисна група вже направила цей огляд Спеціальному доповідачу ООН з питань свободи мирних зборів і асоціацій.