Польща наполягає на допомозі біженцям по місцю їх проживання

Польський віце-міністр оборони Міхал Дворчик заявив, що поки не існуватиме механізму перевірення біженців, які могли б оселитися в Польщі, їх тут не прийматимуть.

 Про це повідомляє Польське радіо.

«Ми послідовно відстоюємо позицію, що поки не матимемо механізму перевірення осіб, які можуть у Польщі оселитися, не будемо їх приймати, необхідне підтвердження тотожності особи, яка невідомо звідки приїхала, не є простою справою», – заявив політик.

Як вважає Дворчик, у частині випадків взагалі неможливо встановити, ким ці люди є і які в них наміри, а «якщо існує тінь сумнівів, обов’язком кожної держави, в тому числі польської, є подбати за безпеку своїх громадян». Міхал Дворчик додав, що уряд Польщі зосереджується на допомозі жертвам війни там, де вони живуть, у Сирії чи в інших місцях, і таку позицію форсує на форумі Європейського Союзу, тому «говорити, що Польща не допомагає, просто, є неправдивим».

У дискусії взяли участь також опозиційні політики. Як оцінив представник партії Громадянська платформа Роберт Тишкєвич, «Польщу штрафують не за те, що вона не прийняла шести тисяч біженців – Польща перебуває під прицілом Європейської комісії тому, що не прийняла жодного біженця, ми не приступили про програми релокації». За словами депутата, це «скандал і заперечення моральної ідентичності Польщі, яка мала імідж і традиції солідарності, свободи. Партія Право і справедливість дуже швидко це зруйнувала, не бажаючи прийняти кількадесяти, може, кількохсот жінок і дітей».

Депутатка партії Сучасна Катажина Любнауер назвала політику уряду «цинічною грою». За її словами, біженцям слід допомагати передусім із гуманітарних причин, але також необхідно пам’ятати про європейську солідарність. На думку депутатки, прагматично було б прийняти частину – якби Польща запросила 12 відсотків біженців, скільки в середньому прийняли країни ЄС, це означало б кількасот осіб.

Віце-голова Сейму, депутат угруповання Кукіз’15 Станіслав Тишка ствердив, що способом вирішення проблеми переміщення біженців є референдум, щоб поляки самі висловилися, хто житиме в Польщі протягом найближчих десятиліть.

Представник партії Разом Адріан Зандберґ висловив погляд, що політика польського уряду суперечить позиції Католицької церкви і це – «лицемірство».

Європейська комісія розпочинає провадження проти Польщі, Угорщини та Чехії у зв’язку з відмовою прийняти біженців. Ідеться про невиконання домовленості з осені 2015 року про прийняття 160 тисяч осіб із таборів у Греції та в Італії та розміщення їх у країнах Євроспільноти. До Польщі, на початок, мало б потрапити приблизно 6 тисяч біженців.