ЄС схвалив ідею запровадження санкцій у відповідь на кібератаки

Зазначається, що реакція буде пропорційною масштабу, тривалості та охопленням впливу.

Рада Європейського Союзу заявила про намір розробити комплекс заходів дипломатичного реагування на кібератаки, повідомляє прес-служба ради.

Згідно із заявою ради, така ініціатива Євросоюзу про розширення співпраці в області мережевого захисту пов’язана з тим, що все більше державних і недержавних агентів вдаються до допомоги шкідливого програмного забезпечення для досягнення своїх цілей.

«Дипломатичний відповідь на шкідливу кіберактівность полягатиме в застосуванні заходів, передбачених зовнішньою політикою і політикою безпеки, включаючи за необхідності і обмежувальні заходи», – йдеться в тексті документа.

Зазначається, що реакція ЄС на кібератаки буде пропорційна масштабу, тривалості та охопленням їх впливу.

12 травня сталася масштабна кібератака, яка заблокувала 75 тисяч комп’ютерів у 99 країнах світу. З’явилася навіть інтерактивна карта, що показує, як поширюється вірус WannaCry.

13 травня представники країн G7 домовилися спільно протистояти кібератакам. Окрім того, президент США Дональд Трамп у ніч на 13 травня скликав термінову нараду з питань внутрішньої безпеки через стрімке поширення вірусу WannaCry.