У французькому парламенті буде 223 жінки-депутата

У Франції на виборах до Національних зборів Франції (нижньої палати парламенту – Національної асамблеї) обрали рекордну кількість жінок.

Про це повідомляє сайт телеканалу France24.

У другому турі виборів, який відбувся 18 червня, до нижньої палати парламенту, яка має 577 місць, було обрано 223 жінки.

У цьому зв`язку зазначається, що представництво жінок, які отримали 38,65% місць у Національних зборах, стало рекордним у французькому парламенті.

У попередньому скликанні у нижній палаті засідало 155 законодавців жіночої статті.

При цьому, підкреслюється, що це свідчить про помітний прогрес у збільшенні представництва жінок у парламенті з 1945 року, коли у Національних зборах засідало лише 33 жінки.

Водночас сказано, що ці дані все ще є далекими від справжньої рівності між чоловіками і жінками у законодавчому органі.

Нагадаємо, представники партії президента Франції отримали 308 із 577 місць в нижній палаті французького парламенту. Ще 42 мандати дістанеться їх союзникам із партії MoDem («Демократичний рух»). Таким чином, «Вперед, республіка!» буде контролювати абсолютну більшість голосів у Нацзборах.

У свою чергу, партія «Республіканців» отримала 113 депутатських мандатів, а «Союз демократів і незалежних» – 18. Ці дві партії стануть головною опозиційною силою в парламенті.

Також до парламенту пройшли Соціалістична партія, вона отримала 29 місць, «Непідкорна Франція» Жан-Люка Меланшона – 17, Комуністична партія Франції – 10, ультраправий «Національний фронт» Марін Ле Пен отримав 8 мандатів.

Загалом, явка на виборчі дільниці склала 42,6%, що стало рекордно низьким показником для Франції.