ЄБРР опублікував перелік постачальників газу, які пройшли попередню кваліфікацію в рамках угоди з «Нафтогазом»

Європейський банк реконструкції і розвитку опублікував перелік постачальників газу, які пройшли попередню кваліфікацію й отримали право брати участь у тендерах на закупівлю газу Національним нафтогазовим холдингом «Нафтогаз України» на кошти поновлюваного кредиту банку в 2017-2018 роках, повідомила прес-служба держкомпанії.

Так, безумовну попередню кваліфікацію пройшли три компанії: CEZ A.S. (Чеська республіка), ENGIE SA (Франція), PGNIG (Польща).

Крім того умовно пройшли попередній відбір 10 компаній зі Швейцарії, Великої Британії, Словаччини, Італії, Польщі, Німеччини й Угорщини.

Як відомо, у березні цього року «Нафтогаз» оголосив про початок процедури відбору імпортерів для закупівлі газу, який буде використано в опалювальному сезоні 2017-2018 років за кредитні кошти ЄБРР у розмірі 300 млн дол.

ЄБРР у вересні 2015 року виділив «Нафтогазу» 300 млн дол. на закупівлю газу у європейських компаній. Наприкінці травня 2016 року держхолдинг виплатив останній транш за кредитом разом з відсотками за відновлюваною кредитною лінією ЄБРР. Для проходження опалювального сезону 2016-2017 років «Нафтогаз» також брав кредит у ЄБРР у розмірі 300 млн дол.

Для фінансування імпортних закупівель газу держхолдинг також використовує інструмент кредитних гарантій від Світового банку і фінансової установи уряду США – організації OPIC (Overseas Private Investment Corporation).

У 2016 році «Нафтогаз» імпортував з європейського ринку 8,2 млрд куб. м газу, що на 1 млрд куб. м (11%) менше, ніж у попередньому році.

Довідка. НАК «Нафтогаз України» – найбільша державна вертикально інтегрована нафтогазова компанія України, підприємства якої видобувають близько 90% газу і нафти в країні. НАК займається розробкою родовищ, видобутком нафти і газу, їх транспортуванням, а також реалізацією нафтопродуктів через власну мережу АЗС.