Микола Кобзов: фестиваль «Золотий трюк Кобзова» відвідають десятки тисяч глядачів

В цьому році, згідно з очікуваннями, Міжнародний цирковий фестиваль «Золотий трюк Кобзова» відвідають близько 18 тисяч глядачів.

Про це в середу, 5 липня, заявив Микола Кобзов, президент фестивалю, засновник цирку «Кобзов», на прес-конференції, присвяченій проведенню 6-го Міжнародного циркового фестивалю “Золотий трюк Кобзова» в Одесі.

Він розповів, особливістю заходу цього року стане те, що вперше на фестивалі не буде номерів з тваринами. «Справа в тому, що ми привезли до Одеси програму, в якій не виступають тварини – Extreme Show. На її базі і проводиться фестиваль », – пояснив Микола Кобзов.

За його словами, не випадковим став і вибір міста для проведення фестивалю. Захід проводиться тут не вперше, тому Одеса стала батьківщиною фестивалю.

«Це прекрасне місто, тут дуже особлива і дуже вдячна публіка. Крім того, це один з найбільш фестивальних міст України », – зазначив Микола Кобзов.

Президент фестивалю також розповів, що в цьому році в конкурсі візьмуть участь не тільки зірки українського цирку, а й кращі артисти різних країн: “Молдови, Німеччини, Франції, Іспанії, Китаю, Колумбії і Чилі. Вони представлять на суд журі та глядачів 30 номерів в самих різних жанрах (акробатика, повітряна гімнастика, еквілібристика) з різними підходами до циркового мистецтва”.

“Фестиваль буде цікавий, різноплановий, він неодмінно здивує нашу публіку”, – підкреслив засновник цирку “Кобзов”.

Микола Кобзов також уточнив, що підготовка до фестивалю починається за довго до його старту.

«Фактично, відразу після завершення попереднього ми починаємо готуватися до наступного фестивалю. Наприклад, коли закінчився 5-й фестиваль, ми відразу почали переговори з артистами щодо їх участі в заході в цьому році. У нас беруть участь не аматори, а професіонали, які виступають в найвідоміших цирках і шоу світу. У них строгий графік гастролей, тому потрібно обумовлювати всі заздалегідь », – пояснив президент фестивалю.

Як звернула увагу директор фестивалю Вікторія Бикова, взяти участь в заході в цьому році хотіли близько 500 артистів і колективів, при цьому організатори вибрали 30 номерів, відібравши найкращі.

У колегію суддів увійшли найбільш шановані і високопрофесійні люди цирковий сфери – президенти, продюсери міжнародних циркових фестивалів, директора цирків різних країн (Монако, Італія, США, Китай, Іспанія, Канада, Франція, Німеччина, Великобританія, Нідерланди, Угорщина, Грузія, Ізраїль) .

Крім того, за словами Вікторії Бикової, цирк «Кобзов» вже багато років допомагає соціально незахищеним групам населення, дозволяючи безкоштовно відвідувати різні циркові шоу. Не став винятком і фестиваль «Золотий трюк Кобзова». Його зможуть безкоштовно відвідати діти-сироти, діти з обмеженими можливостями, діти воїнів АТО.

Президент компанії Firebird Productions, Inc. (США) Петро Дубинський зазначив, що був на всіх попередніх фестивалях як в якості члена журі, так і гостя.

«Я дуже радий, що фестиваль« Золотий трюк Кобзова» проходить саме в Одесі, адже я і сам одесит. Це місто з чудовими цирковими традиціями, багато найсильніших циркові артисти родом саме від сюди. На фестиваль з’їжджаються як кращі в світі артисти, так і самі шановні судді. Все це надає фестивалю і культурному житті міста найвищий статус », – додав він.

Петро Дубинський наголосив, що фестиваль цікавий не тільки артистам, а й членам журі, оскільки він збирає в одному місці найкращих циркових артистів світу. «Це особливе місце – завжди нове, культурне, живе», – уточнив президент Firebird Productions, Inc.

Як зазначив він, багато номера, представлені на фестивалі, будуть абсолютно новими.

«Тому що на конкурс приїдуть нові артисти, завсідники ж змінили номери, доповнили їх новими елементами, а хтось з артистів, кого я пам’ятаю ще дитиною, просто виріс, подорослішав», – розповів він.

За словами Петра Дубинського, фестиваль «Золотий трюк Кобзова» завжди відкриває світові нові артистів. Наприклад, на минулому фестивалі багато його учасники отримали запрошення виступати в кращих шоу світу.

Ще один спікер, Лачи Ендрез, директор і продюсер Blackpool Tower Circus (Великобританія), заявив, що фестиваль «Золотий трюк Кобзова» – одне з найважливіших подій в цирковому календарі.

За його словами, по всьому світу проходить безліч циркових фестивалів і дуже складно відшукати серед них ті, де вдається знайти нових артистів і по-справжньому унікальні номери. Фестиваль «Золотий трюк Кобзова» – саме те місце, де все це вдається. «Від фестивалю в цьому році очікую саме такого результату – нових відкриттів», – підкреслив Лачи Ендрез.

Як додав він, цей фестиваль також відомий своєю атмосферою, яка подобається, як артистам, так і журі, глядачам. Фестиваль «Золотий трюк Кобзова» дозволяє об’єднатися цирковому світі.

«Я був на фестивалі в минулому році, на мене це справило величезне враження. Тому я дуже радий відвідати його знову », – зазначив директор Blackpool Tower Circus.

Нагадаємо, 6-ий Міжнародний цирковий фестиваль «Золотий трюк Кобзова» стартує в Одесі вже в четвер, 6 липня, а завершиться в неділю, 9 липня, яскравим гала-шоу.

Організаторами фестивалю «Золотий трюк Кобзова» є Всеукраїнська громадська організація «Циркова спілка Кобзова» і цирк «Кобзов», за підтримки Європейської Цирковий Асоціації (ECA). Вперше фестиваль пройшов у 2011 році в Києві і став одним з найбільш значущих подій у світі українського і світового циркового мистецтва, увійшовши до п’ятірки лідерів серед циркових фестивалів усього світу.